NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Pryszcze łonowe

Ropne krosty, które pojawiają się w miejscach intymnych potrafią negatywnie wpływać na samopoczucie i nierzadko wprawiają w zakłopotanie. Ponadto, pryszcze łonowe są także często bolesne, co znacznie zwiększa poczucie dyskomfortu. Pozbycie się ich wymaga przeprowadzenia odpowiedniej diagnostyki oraz podjęcia efektywnego leczenia. Wszelkie niedoskonałości i choroby skóry warto skonsultować z dermatologiem, który po zleceniu właściwych badań może pomóc rozwiązać ten wstydliwy problem.

Pryszcze łonowe – przyczyny

Podłożem powstawania pryszczy łonowych najczęściej jest zapalenie mieszków włosowych. Ropne krosty mogą się również pojawić wskutek zaburzeń hormonalnych. Zdarza się też, że za niedoskonałości skórne odpowiedzialny jest trądzik miejsc intymnych lub alergia. Choroby skóry w obszarze owłosienia łonowego często wiążą się też ze stresem, otyłością, a także aktywnością fizyczną i nadpotliwością. Poza tym noszenie obcisłej odzieży podczas uprawiania sportu może przyczyniać się do pojawienia się niechcianych wyprysków na skórze.

Pryszcze łonowe – leczenie

Rodzaj terapii wobec ropnych krost i pryszczy łonowych uzależniony jest od przyczyny powstawania choroby skóry. W przypadku trądziku miejsc intymnych oraz zapalenia mieszka włosowego stosowane są miejscowo i doustnie antybiotyki, a także retinoidy, będące pochodną witaminy A. Dodatkowo wskazana jest ostrożność w usuwaniu zbędnego owłosienia oraz każdorazowa dezynfekcja przyborów do golenia i depilacji. Natomiast wtedy, kiedy za powstawanie defektów urody odpowiedzialna jest zaburzona gospodarka hormonalna, z reguły konieczne jest doustne przyjmowanie hormonów.

Pryszcze łonowe – profilaktyka

Osoby, które borykają się z pryszczami łonowymi powinny zwrócić szczególną uwagę na wybieranie luźnych ubrań do wykonywania ćwiczeń i podejmowania wysiłku fizycznego. Ponadto, wskazane jest dobranie odpowiedniej metody pozbywania się zbędnych włosów, dobrze jest zamiast golenia czy depilacji okolic bikini wybrać laserowe usuwanie owłosienia. Zaleca się również stosowanie specjalnych mydeł i płynów dezynfekujących do mycia, a także kremów oraz żeli z mocznikiem, które poprawiają nawilżenie skóry.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy łonowych

W przypadku leczenia pryszczy łonowych i krost ropnych okolic intymnych, blizn i przebarwień potrądzikowych, a także laserowego usuwania owłosienia polecanymi zabiegami są m.in.:

Discovery Pico

Icon 1540

Peeling chemiczny

Alma Harmony iPixel

Maska tretinoinowa

Cosmelan

Yellow Peel

Peeling Refresh

PRX

Alma Harmony Acne

Peeling Whitening

PicoSure

Peeling Salipeel Lic

Karboksyterapia

Kwas polimlekowy

 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki