AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze ropne na udach

Powstawanie ropnych krost na udach wiąże się z poczuciem wstydu i obniżeniem pewności siebie. Przypadłość ta wymaga jednak odpowiednich działań i podjęcia leczenia. Nie należy poddawać się i wycofywać z ulubionych czynności, takich jak chociażby korzystanie z basenu czy sauny, lecz rozpocząć terapię pod okiem doświadczonego dermatologa. Choć problem występowania pryszczy ropnych na udach dotyczy głównie kobiet i jest konsekwencją niewłaściwej metody usuwania włosów z nóg, zdarza się również u mężczyzn, co może być związane na przykład z nadmierną potliwością skóry. Ważne jest jednak, żeby skutecznie przeciwdziałać ich powstawaniu i rozpocząć właściwą terapię.

Pryszcze ropne na udach – przyczyny

Przyczyną powstawania krost na nogach najczęściej jest zapalenie mieszka włosowego. Jest to reakcja na golenie lub depilację nóg, dlatego problem ten dotyczy głównie kobiet. Czasem zdarza się, że mężczyźni także cierpią z powodu ropnych krost, w ich wypadku powodem mogą być na przykład otarcia od spodni, nadmierna potliwość oraz tendencja do łojotoku. Niekiedy krosty na nogach są też oznaką groźnych chorób ogólnoustrojowych, takich jak na przykład cukrzyca czy mocznica. Z tego powodu, wskazane jest zgłoszenie się do dermatologa, który postawi właściwą diagnozę w oparciu o odpowiednie badania laboratoryjne.

Pryszcze ropne na udach – leczenie

Jeśli chodzi o leczenie ropnych krost, występujących na udach, to jest ono zależne od przyczyny ich powstania. Bardzo ważne jest wyeliminowanie czynnika, który powoduje tego rodzaju niedoskonałości skórne. W przypadku zapalenia mieszka włosowego, powstałego wskutek golenia nóg czy depilacji, pozytywne efekty przynosi laserowe usuwanie owłosienia. Natomiast w sytuacji nadmiernej potliwości, dobrze jest przeprowadzić zabieg z zastosowaniem jadu kiełbasianego, który doskonale i długotrwale przeciwdziała jej występowaniu. Leczenie ognisk zapalnych może się również odbywać za pomocą zabiegów medycyny estetycznej, pomocne są w takich sytuacjach peelingi, a także maseczki.

Pryszcze ropne na udach – profilaktyka

Skuteczną profilaktyką wobec pryszczy ropnych na udach jest rezygnacja z czynności, które powodują zapalenie mieszka włosowego, a więc z golenia nóg. Warto je zastąpić na przykład laserowym usuwaniem owłosienia, w ten sposób można uniknąć podrażnień skóry i pryszczy ropnych na nogach. Poza tym, dobrze jest unikać noszenia obcisłych ubrań, ponieważ wpływają one na mikrouszkodzenia skóry i otarcia oraz pocenie się. Wskazane jest zastąpienie ich nieco luźniejszą odzieżą, która pozwala skórze oddychać, co z kolei zapobiega namnażaniu się bakterii.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy ropnych na udach

Zabiegami polecanymi zarówno w przypadku leczenia pryszczy ropnych na udach, jak i blizn po wypryskach skórnych są między innymi:

 Terapia światłem LED

Alma Harmony Acne

Alma Harmony iPixel

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki