NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Pryszcze z tyłu szyi

Kiedy pojawiają się pryszcze z tyłu szyi mogą budzić niepokój. Z reguły jednak tego rodzaju mankament urody nie wiąże się to z większymi kłopotami ze zdrowiem. Mimo to, trzeba reagować szybko i zgłosić się do lekarza, w celu odpowiedniej diagnostyki, a także podjęcia skutecznego leczenia. Bagatelizowanie tego rodzaju niedoskonałości skórnych może doprowadzić do pogłębienia stanu chorobowego i z niewielkiej wysypki na szyi mogą rozwinąć się krosty ropne. Dlatego tak ważne jest błyskawiczne przeciwdziałanie rozwojowi schorzenia i wykonanie profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych, w celu złagodzenia objawów.

Pryszcze z tyłu szyi – przyczyny

Najczęstszą przyczyną powstawania pryszczy na szyi jest trądzik pospolity. Początkowo na skórze mogą występować zaskórniki, potem większe grudki, które w końcu przechodzą w krosty ropne. Tego rodzaju schorzenie występuje w okresie dojrzewania i dotyczy głównie nastolatków. Czasem powodem pojawienia się wysypki na szyi jest również reakcja alergiczna na kosmetyki, środki chemiczne stosowane do prania, leki lub pokarmy, takie jak na przykład ryby, mleko, jaja orzechy czy niektóre owoce. Warto więc przed podjęciem terapii, zadbać o prawidłową diagnostykę.

Pryszcze z tyłu szyi – leczenie

W przypadku występowania pryszczy na szyi z powodu trądziku pospolitego, dobrze jest podjąć terapię farmakologiczną u dermatologa. Natomiast przy wysypce na szyi, czyli pokrzywce alergicznej, zalecana jest wizyta u alergologa. Równocześnie wskazane jest wykonanie odpowiednich zabiegów kosmetycznych. Doskonale sprawdza się w takiej sytuacji wykonywanie peelingów medycznych poprzez zastosowanie na przykład kwasu migdałowego, glikolowego czy pirogronowego. Oczyszczają one cerę z nadmiaru sebum i zwężają pory, dzięki czemu skóra wygląda świeżo, a nieestetyczne zmiany zanikają. Ponadto, znakomitym sposobem na wygładzenie obszarów chorobowych jest także wykonanie mikrodermabrazji, czyli mechanicznego złuszczania zrogowaciałych komórek naskórka.

Pryszcze z tyłu szyi – profilaktyka

Zdiagnozowana przez lekarza pokrzywka alergiczna wymaga przyjmowania leków przeciwhistaminowych, odstawienia alergenu, a także stosowania kosmetyków przeznaczonych dla alergików. Natomiast stwierdzony w diagnozie trądzik pospolity dobrze jest wspomóc zastosowaniem zdrowej, niskotłuszczowej diety, z ograniczeniem spożywania czekolady oraz ostrych przypraw. Poza tym, profilaktyką przeciwtrądzikową jest regularna pielęgnacja i profesjonalne oczyszczanie skóry.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy z tyłu szyi

Niewątpliwie polecanymi zabiegami w leczeniu pryszczy z tyłu szyi, a także blizn potrądzikowych są, między innymi:

Yellow Peel

Cosmelan

Peeling Refresh

Maska tretinoinowa

Alma Harmony Acne

Peeling Salipeel Lic

Alma Harmony Acne

Alma Harmony iPixel

Peeling chemiczny

PRX

Sebacia

Terapia światłem LED

 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki