NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Przebarwienia na twarzy

Przebarwienia na twarzy – informacje ogólne

Pojawiające się przebarwienia naszej twarzy, bywają problematyczne z uwagi na nieestetyczność. Niestety, nie zawsze pozbycie się ich jest możliwe. A nawet jeśli, to wymaga to, dużej ilości czasu. Przebarwienia, to nic innego, jak nadmiernie nagromadzony barwnik skóry – melanina. Schorzenie to pojawia się przy nieprawidłowym funkcjonowaniu melanocytów. Plamą na twarzy sprzyjają, przede wszystkim, promienie słoneczne. Nie jest to jednak jedyny czynnik. Utrapienie to, wspiera zażywanie leków hormonalnych, a także tych uwrażliwiających na światło. Przebarwienia mogą ujawniać się jako: pieprzyki, plamy wątrobowe, ciemne i małe plamki, a także jako ostuda. To ostatnie to symetryczne, żółtobrunatne plamy na twarzy kobiet. Nie zapominaj, że plamą na twarzy, mogą sprzyjać także blizny potrądzikowe.

Przebarwienia na twarzy – zapobieganie

Z reguły łatwiej jest zapobiegać przebarwieniom na twarzy, niż je usuwać. Jeżeli nasza cera jest podatna na takowe problemy, to należy unikać nadmiernego przesiadywania na słońcu. Przede wszystkim pamiętaj o stosowaniu odpowiednio chroniących filtrów przeciwsłonecznych. Jeżeli stosujesz leki hormonalne i światłouwrażliwiające, spróbuj zapytać swojego lekarza, czy nie istnieją zamienniki. Być może dzięki temu, Twój problem zniknie. Unikaj korzystania z solarium – ono także sprzyja powstawaniu przebarwień. Ważne jest pamiętać o tym, że plamy po tym zabiegu, ciemnieją jeszcze bardziej, przez co trudniej jest je usunąć.

Przebarwienia na twarzy – zabiegi

Przebarwień możemy pozbyć się, dzięki regularnym stosowaniu peelingów. Co prawda, wymaga to dużej ilości czasu i przede wszystkim systematyczności. Ich konsystencja złuszcza kolejne warstwy martwego naskórka. Jednak czasami, pomoc kosmetyczki lub dermatologa może okazać się niezbędna. W salonie kosmetycznym, oprócz peelingu, możesz wykonać zabieg rozjaśniający. Wykorzystuje się do tego maskę wybielającą. Nie licz jednak na to, że przebarwienia znikną od razu.

Polecane zabiegi w leczeniu przebarwień na twarzy:

Salipeel Lic
Peeling chemiczny
Yellow Peel
Ferulac Peel
Whitening
Mikrodermabrazja Hydrafacial
Cosmelan
Maska Skin Feet
Peeling Refresh
Peeling Retises CT
Mikrodermabrazja Hydrafacial z kompleksem wybielajacym
Peeling medyczny PRX
Discovery Pico
PicoSure
Laser Cutera Excel V+ Genesis V
Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki