AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Przebarwienia posłoneczne

Przebarwienia słoneczne to rodzaj zmian skórnych na twarzy lub ciele, które wywołuje nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne. Z przebarwieniami posłonecznymi może mieć do czynienia każdy, choć niedoskonałość ta dotyka przede wszystkim osoby o ciemnej karnacji – mają one większą ilość melanocytów w skórze, które są w stanie produkować więcej melaniny (barwnika). Na przebarwienia słoneczne dużo bardziej narażone są także kobiety – to ze względu na częstsze zmiany hormonalne w organizmie, które uwrażliwiają skórę na słońce i powodują zaburzenia w jej pigmentacji.

Przebarwienia posłoneczne – objawy

Przebarwienia posłoneczne to ciemne (brązowe) nierównomierne plamki na twarzy, zlokalizowane najczęściej w okolicy czoła, policzków, brody i ust. Plamy po słońcu mogą jednak pojawić się także na skórze ciała – w szczególności na dłoniach i dekolcie. Zdarza się, że przebarwienia znajdują się płytko pod skórą i znikają samoistnie po jednym lub kilku sezonach, jednak zazwyczaj przebarwienia są zlokalizowane w głębszych warstwach skóry, przez co ich usuwanie jest dużo trudniejsze.

Przebarwienia posłoneczne – przyczyny

Predyspozycje do powstawania plam posłonecznym uzależnione są od indywidualnej wrażliwości skóry na słońce. Gdy jedni mogą opalać się równomiernie, u innych melanina może rozkładać się nierówno, tworząc przebarwienia i plamy. W wyniku promieniowania słonecznego, promienie ultrafioletowe przenikają przez naskórek, pobudzając do działania melanocyty – komórki pigmentacyjne skóry. Nadmierne i intensywne opalanie może sprawić, że niektóre z melanocytów ulegną uszkodzeniu i zaczną produkować większe ilości melaniny. Hiperpigmentacja, czyli miejscowe nagromadzenie melaniny, może doprowadzić do powstania małych, czasem rozlanych i okrągłych plam na skórze.  

Przebarwienia posłoneczne – leczenie

Metodę usuwania przebarwień dobiera się w zależności od ich lokalizacji, wielkości i głębokości. Najczęściej możemy spotkać się z leczeniem przebarwień posłonecznych przy pomocy złuszczania mechanicznego (peelingi medyczne), mezoterapii, mikrodermabrazji czy zabiegów laserowych. W tym przypadku bardzo ważna jest także profilaktyka i zabezpieczanie skóry przed nawracaniem zmian pigmentacyjnych przy pomocy odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych.

Polecane zabiegi w leczeniu przebarwień posłonecznych:

Salipeel Lic
Peeling chemiczny
Yellow Peel
Ferulac Peel
Whitening
Mikrodermabrazja Hydrafacial
Cosmelan
Maska Skin Feet
Peeling Refresh
Peeling Retises CT
Mikrodermabrazja Hydrafacial z kompleksem wybielajacym
Peeling medyczny PRX
Discovery Pico
PicoSure
Laser Cutera Excel V+ Genesis V
Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki