Przebarwienia starcze

Przebarwienia starcze, nazywane też plamami wątrobowymi, to rezultat wieloletniego działania słońca na skórę. To problem, który dotyka głównie osoby po 50. roku życia i wynika z zaburzeń w pracy melanocytów – to znaczy komórek pigmentacyjnych skóry. Ze względu na to, że plamy starcze powstają w głębokich warstwach skóry, są bardzo trudne do usunięcia.

Przebarwienia starcze – przyczyny

Przebarwienia wątrobowe zaczynają pojawiać się na skórze około 50. roku życia i są skutkiem zaburzeń w pracy melanocytów, które produkują melaninę – pigment, od którego zależy barwa naszej skóry, włosów czy oczu, a także zdolność opalania się. Wraz z upływem czasu melanocyty pracują dużo gorzej, a dodatkowym czynnikiem prowokującym powstawanie plam jest wieloletnie wystawianie skóry na działanie słońca bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Przebarwienia starcze – objawy

Przebarwienia wątrobowe to zazwyczaj niewielkie i dobrze odgraniczone od otaczającej je skóry plamy, które mogą przybierać różne kolory – od jasnobrązowego do nawet czarnego. Wraz z upływem czasu na skórze mogą pojawiać się nowe zmiany, a starsze plamy mogą zwiększać swoją objętość. Z plamami starczymi możemy mieć do czynienia zarówno na twarzy, jak i skórze całego ciała – dłoniach, dekolcie, ramionach, szyi, plecach, a nawet stopach.

Przebarwienia starcze – leczenie

Brązowe plamy wątrobowe na twarzy czy dłoniach to zmiany zlokalizowane w głębokich warstwach skóry, w związku z czym stosowanie preparatów rozjaśniających, które nie są w stanie przeniknąć w głąb skóry, może okazać się nieskuteczne. Z plamami wątrobowymi najlepiej zgłosić się do gabinetu dermatologicznego, gdzie lekarz, po wstępnej diagnozie, może nam zaproponować usuwanie przebarwień laserem, ciekłym azotem (krioterapia) lub głębokim peelingiem, np. przy pomocy kwasu trichlorooctowego.

Polecane zabiegi w leczeniu przebarwień starczych:

Salipeel Lic
Peeling chemiczny
Yellow Peel
Ferulac Peel
Whitening
Mikrodermabrazja Hydrafacial
Cosmelan
Maska Skin Feet
Peeling Refresh
Peeling Retises CT
Mikrodermabrazja Hydrafacial z kompleksem wybielajacym
Peeling medyczny PRX
Discovery Pico

Pico Plus
PicoSure
Terapia światłem LED
Laser Cutera Excel V+ Genesis V 

  Alma Hybrid

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki