AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Utrata napięcia skóry

Utrata napięcia skóry, czyli znaczne zmniejszenie jej jędrności i elastyczności, polega przede wszystkim na utracie zdolności do naturalnego i samoistnego odkształcania się i powracania do naturalnej, napiętej formy. Za jędrność i elastyczność skóry odpowiadają głównie kolagen i elastyna. Nie bez znaczenia jest także odpowiedni poziom nawilżenia. Utrata napięcia skóry jest główną przyczyną powstawania zmarszczek. Pozbawiona elastyczności skóra, po deformacji nie powraca już do dawnej formy, marszcząc się i tworząc nierówności.

Utrata napięcia skóry – przyczyny

Podstawową i naturalną przyczyną utraty napięcia skóry jest proces starzenia się organizmu, w wyniku którego wydziela ona coraz mniejsze ilości kolagenu. Istnieją jednak inne czynniki, które także mogą wpływać na utratę napięcia skóry. To między innymi: Zaburzenia hormonalne, szczególnie zachwianie poziomu estrogenów, stosowanie antykoncepcji hormonalnej Nieodpowiednia dieta, która nie dostarcza odpowiedniej ilości witamin, w szczególności z grupy B, antyoksydantów i beta- karotenu Przesuszona skóra – na skutek niewłaściwej pielęgnacji lub zbyt niskiej produkcji kwasu hialuronowego w tkance Promienie ultrafioletowe, nadmierna ekspozycja skóry na słońce, korzystanie z solarium Palenie tytoniu – oraz inne używki to jedne z najczęstszych zewnętrznych przyczyn utraty jędrności skóry Wahania wagi – efekt jo-jo sprzyja ciągłemu rozciąganiu skóry i zmuszaniu jej do nieustannej, wytężonej pracy.

Utrata napięcia skóry – przeciwdziałanie

W celu poprawienia jędrności i przeciwdziałaniu utracie napięcia skóry, należy stosować właściwą dietę bogatą w składniki odżywcze, a także dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i nawilżenie skóry. Jędrność skóry można poprawić także przez ćwiczenia. Dobre rezultaty dają również zabiegi odmładzające z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich między innymi: masaże, mezoterapia igłowa, lifting, zastrzyki z kwasem hialuronowym oraz zabiegi  z użyciem lasera, pobudzające skórę do wytwarzania kolagenu. Polecane zabiegi niwelowania utraty jędrności skóry: Endermolift Kwas hialuronowy Peeling PRX Neauvia Organic Nici liftingujące APTOS Nici liftingujące PDO Sculptra Mezoterapia igłowa Wolumetria Neauvia Hydro Karboksyterapia Laserowe odmładzanie frakcyjne FOTONA Ekskluzywne odmładzanie PicoSure Stimulate&Lift – podniesienie owalu twarzy Vela Shape III – modelowanie podbródka Accent PRIME – nieinwazyjny lifting twarzy Vela Shape III – modelowanie i ujędrnianie ciała Ultraformer III – lifting ultradźwiękowy Discovery Pico Sono Queen – nieinwazyjny lifting US Endermologia LPG Alliance Zaffiro – bezinwazyjny termolifting

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki