Kosmetyki gabinetowe

Mianem kosmetyków gabinetowych określa się preparaty stosowane w gabinetach kosmetycznych, których używa się podczas wykonywania zabiegów SPA, a także rozmaitych działań z zakresu medycyny estetycznej. Ze względu na swoje mocne i specyficzne działanie, służą do aplikacji w jedynie gabinecie kosmetycznym lub dermatologicznym oraz w klinikach medycyny estetycznej pod okiem specjalisty. Kosmetyki gabinetowe nie są przeznaczone do użytku domowego.

Kosmetyki gabinetowe – zastosowanie

Profesjonalne kosmetyki gabinetowe to preparaty, których używa się podczas różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. Dobry gabinet kosmetyczny wyposażony jest przede wszystkim w:
Maski o różnym działaniu (w tym głęboko oczyszczające, rozjaśniające, nawilżające czy wygładzające) do stosowania na twarz, szyję i dekolt oraz dłonie
Glinki oczyszczające i złuszczające do stosowania na twarz
Preparaty do mikrodermabrazji zawierające składniki aktywne oraz przeciwutleniacze
Preparaty do zabiegów mezoterapii igłowej, między innymi kwas hialuronowy, kompleks witamin, kwasy nukleinowe, składniki mineralne, aminokwasy czy kolagen
Balsamy chłodzące i kojące do stosowania po zabiegach depilacji laserowej
Kwasy stosowane przy peelingach chemicznych, zabiegach ujędrniających i likwidujących przebarwienia.
Kosmetyki gabinetowe powinny być stosowane przez dermatologów i lekarzy odpowiedzialnych za przeprowadzenie zabiegu kosmetycznego. Niektóre z nich charakteryzują się silnym działaniem. Użyte we nieodpowiedni sposób mogą okazać się szkodliwe, w szczególności te służące do eksfoliacji oraz wprowadzane pod skórę. Kosmetyki gabinetowe muszą być zastosowane umiejętnie, we właściwy sposób i z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń, aby mogły przynieść pożądane efekty.

Polecane zabiegi z użyciem kosmetyków gabinetowych:

Peeling „Salipeel Lic”
Peeling chemiczny
Peeling „Yellow Peel”
Peeling „Ferulac Peel”
Peeling „Whitening”
Cosmelan
Maska Skin Fit
NEAUVIA Organic
Peeling PRX
Kwas hialuronowy
Peeling Retises CT
Peeling Refresh

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki