Pryszcze – blizny

Powstawanie pryszczy na twarzy, dekolcie i plecach jest uciążliwym problemem, który niewątpliwie wymaga profesjonalnego leczenia. Nie tylko z racji tego, że krosty mogą być przenoszone w inne miejsca, ale również ze względu na fakt, że najczęściej pozostawiają one po sobie nieestetyczne blizny i przebarwienia. W celu ich uniknięcia, a także zredukowania już istniejących zmian skórnych, warto więc oprócz zastosowania domowych sposobów, takich jak chociażby zioła czy maść na blizny, sięgnąć po najnowocześniejsze metody, jakimi dysponuje współczesna medycyna estetyczna.

Pryszcze – blizny – przyczyny powstawania i rodzaje

Przyczyną powstawania blizn potrądzikowych jest uszkodzenie skóry właściwej oraz jej głębszych warstw. W procesie gojenia się ran po trądziku, następuje ziarninowanie i zastąpienie uszkodzonej skóry tkanką łączną włóknistą. W przypadku niewystarczającej odbudowy kolagenu powstają wgłębienia w skórze, określane medycznie jako blizny atroficzne, czyli inaczej zanikowe, zwane też wklęsłymi. Zdarza się również, że komórki niekontrolowanie się rozrastają i w ten sposób powstają blizny przerostowe, które są wypukłymi zgrubieniami. Częstymi zmianami skórnymi o nieco lżejszej postaci są natomiast przebarwienia po trądziku, mające postać różowych lub brązowych plam.

Pryszcze – blizny – domowe sposoby i profesjonalne leczenie

Praktycznie wszystkie blizny potrądzikowe są możliwe do wyleczenia. Potrzebne jest jednak zastosowanie adekwatnych do zmian skórnych środków. Popularnym rozwiązaniem na przebarwienia po trądziku są domowe sposoby, takie jak na przykład maseczki z cytryny, natki pietruszki czy ogórka. W aptekach i drogeriach dostępne są także różnego rodzaju preparaty, takie jak maść na blizny z wyciągiem z cebuli, plastry i żele silikonowe czy kremy zawierające masę perłową. Jednak w przypadku zaawansowanych zmian skórnych, takich jak głębokie blizny po trądziku czy oporne na domowe sposoby przebarwienia, warto sięgnąć po profesjonalne i skuteczne metody medycyny estetycznej. Obecnie wobec blizn potrądzikowych z powodzeniem stosowana jest kompleksowa kuracja z zastosowaniem peelingów chemicznych, mikrodermabrazji wodnej, laseroterapii oraz wypełniaczy.

Pryszcze – blizny – profilaktyka

Odpowiednia profilaktyka to przede wszystkim właściwe leczenie trądziku oraz staranna pielęgnacja skóry. Od momentu pojawienia się jakichkolwiek defektów skórnych, wskazana jest niezwłoczna wizyta u dermatologa, w celu przeprowadzenia diagnostyki i podjęcia systematycznego leczenia. Dobrze jest też zadbać o zbilansowaną dietę, która oparta jest głównie na warzywach i owocach, z wykluczeniem ostrych, a także tłustych potraw, fast foodów, żywności przetworzonej oraz słodyczy. Zdrowe odżywianie, unikanie stresu i używek przyczyniają się bowiem do zmniejszenia nadaktywności gruczołów łojowych. Ponadto, zapobiegawczo wobec blizn po trądziku działają zabiegi złuszczające skórę, wykonywane pod okiem doświadczonego kosmetologa.

Polecane zabiegi na pryszcze – blizny

Zabiegami polecanymi w przypadku istniejących blizn po trądziku, przebarwień, a także aktywnych chorób skóry są, między innymi:

Ferulac Peel

Fotona Dualis SP

Hydrafacial z kompleksem wybielającym

Neauvia Stimulate

Peeling Salipeel Lic

Discovery Pico

Peeling Whitening

Yellow Peel

Icon 1540

Alma Harmony iPixel

 

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki