AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze koło ucha

Zmiany skórne w postaci pryszczy koło ucha niejednokrotnie wprawiają w zakłopotanie i są denerwujące. Bolesne krosty za uszami w wieku dojrzałym to najczęściej trądzik dorosłych. Nie należy ich bagatelizować, ponieważ początkowo drobne niedoskonałości skórne mogą się przerodzić w większe krosty ropne, a nawet czyraki, które są trudniejsze do wyleczenia i pozostawiają blizny. Warto więc odwiedzić dermatologa oraz kosmetologa, w celu ustalenia dokładnej przyczyny powstawania wyprysków na twarzy i podjęcia skutecznego leczenia.

Pryszcze koło ucha – przyczyny

Czynnikami wywołującymi pryszcze na uszach może być wspomniany wcześniej trądzik dorosłych. Jego podłoże związane jest z zaburzeniami hormonalnymi, stresem, niewłaściwą dietą, brakiem dostatecznej ilości snu, zbyt grubą warstwą makijażu czy nawet zanieczyszczeniem powietrza. Zatkane pory skutkują powstawaniem nie tylko drobnych wyprysków na twarzy, ale też ropnych krost za uszami. Ponadto, pojawienie się pryszczy na uszach może również świadczyć o chorobach nerek, a także alergii. Dobrze jest zatem podejść do tego tematu odpowiedzialne i przeprowadzić odpowiednie badania pod okiem dermatologa.

Pryszcze koło ucha – leczenie

Terapia wobec pryszczy na uszach z powodu trądziku dorosłych o podłożu hormonalnym, najczęściej obejmuje przyjmowanie hormonów. Natomiast w sytuacji pojawienia się krost za uszami z powodu infekcji nerek, należy podjąć odpowiednią farmakoterapię z uwzględnieniem picia dużej ilości wody niegazowanej oraz ograniczenia do minimum spożywania soli. Skuteczna kuracja w przypadku alergii polega na przyjmowaniu leków przeciwhistaminowych. Jeśli nasilenie zmian skórnych jest duże, lekarz może też rozpocząć terapię od doustnego stosowania antybiotyków.

Pryszcze koło ucha – profilaktyka

Znakomitą profilaktyką wobec krost za uszami i wyprysków na twarzy jest przede wszystkim zachowanie zdrowej diety, z wykluczeniem słodyczy, tłustych potraw, fast foodów oraz ostrych przypraw. Wskazane jest też zrezygnowanie z palenia tytoniu i picia alkoholu, ponieważ wpływa to na kondycję skóry. Działaniem zapobiegawczym jest również unikanie stresu i wysypianie się, co niewątpliwie pomaga w leczeniu wielu chorób skórnych. Dobrze jest też używać specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji cery łojotokowej i łagodzących stany zapalne.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy koło ucha

Niewątpliwie zabiegami polecanymi w leczeniu pryszczy koło ucha, a także blizn potrądzikowych są, między innymi:Discovery PicoIcon 1540Peeling chemicznyAlma Harmony iPixelMaska tretinoinowaCosmelanYellow PeelPeeling Refresh PRX Alma Harmony Acne Peeling WhiteningPicoSure Peeling Salipeel LicSebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki