Kosmetologia

Kosmetologia jest jednym z działów dermatologii, który koncentruje się przede wszystkim na analizowaniu i badaniu stanu skóry pod kątem leczenia oraz odpowiedniej pielęgnacji cery dotkniętej danym schorzeniem. Kosmetologia zajmuje się także pielęgnowaniem i poprawianiem stanu włosów oraz paznokci.

Kosmetologia – zastosowanie

Kosmetologia pełni bardzo ważną rolę szczególnie w leczeniu chorób skóry takich, jak alergie, łojotok, przesuszenie, łuszczenie, czy zmarszczki. Oprócz leczenia chorób, ma ona na celu także poprawę atrakcyjności ciała za pomocą środków kosmetycznych. Jest ściśle związana z fizykoterapią, medycyną estetyczną oraz chirurgią plastyczną. Podstawą tej dziedziny są nauki przyrodnicze – biologia, chemia, biofizyka, a także medycyna. Aby móc zajmować się kosmetologią, należy ukończyć studia kosmetologiczne. Najczęściej powstają one na uniwersytetach medycznych, akademiach wychowania fizycznego oraz w placówkach prywatnych.

Kosmetologia – zabiegi

Działania z zakresu kosmetologii można podzielić na trzy grupy, pod względem celu zabiegów, na kosmetologię upiększającą, pielęgnacyjną oraz leczniczą.
Do dziedziny kosmetologii upiększającej można zaliczyć wszystkie ,,mniejsze’’ zabiegi, które służą poprawie wyglądu skóry, włosów czy paznokci – manicure, pedicure czy hennę brwi, a także depilację, w tym również laserowe usuwanie owłosienia.
Kosmetologia pielęgnacyjna to natomiast zabiegi, których zadaniem jest odżywienie i odbudowa. Jej celem jest utrzymanie właściwości skóry, a przede wszystkim jej elastyczności. Do tej grupy można zaliczyć wszelkie peelingi, maseczki, zabiegi mikrodermabrazji.
Kosmetologia lecznicza opiera się przede wszystkim na działaniu dążącym do łagodzenia skutków chorób skóry. W zakres zabiegów wchodzą wszelkie procesy mające na celu zmniejszenie przebarwień, deformacji i uszkodzeń skóry, nadpotliwości, czy uszkodzenia i osłabienia skóry głowy, włosów oraz paznokci. Kosmetologia lecznicza stanowi uzupełnienie leczenia dermatologicznego.

Polecane zabiegi z zakresu kosmetologii:

Peeling „Salipeel Lic”
Peeling chemiczny
Peeling „Yellow Peel”
Peeling „Ferulac Peel”
Peeling „Whitening”
Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial
Cosmelan
Maska Skin Fit
Peeling Refresh
Peeling Retises CT
Drenaż limfatyczny
Endermolift
Mikrodermabrazja Hydrafacial z kompleksem wybielającym
Mikroplazma Accent – usuwanie rozstępów
Mikroplazma Accent – usuwanie blizn
Mikroplazma Accent – odmładzanie twarzy
Peeling PRX
Terapia światłem LED
Leczenie grzybicy paznokci dłoni i stóp – laser Lunula
Vela Shape III – modelowanie podbródka
Accent PRIME – nieinwazyjny lifting twarzy
Epilacja laserowa Motus Deka
Endermologia LPG Alliance
SculpSure – redukcja tłuszczu w 25 minut
Vela Shape III – modelowanie i ujędrnianie ciała

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki