Odbierz rabat 50 zł na zabieg mezoterapii i na konsultację o wartości 200 zł! Sprawdź
Opublikowano

Blizny potrądzikowe – jak pozbyć się niechcianej pamiątki z młodości

Gładka skóra to niewątpliwie nie tylko atut urody, lecz także oznaka zdrowia i młodości. Wiele osób doświadcza jednak problemów z cerą już w młodym wieku. Trądzik jest zmorą nastolatków, ale może utrzymywać się również u osób dorosłych. Jest kojarzony raczej jako zmora młodości, ale to po prostu choroba, którą należy leczyć i która może pozostawiać ślady. Trądzik nie zawsze znika samoistnie, a po ustąpieniu może pozostawiać szpecące zmiany, tzw. blizny potrądzikowe. Wczesne rozpoczęcie leczenia trądziku jest niezbędne, tak samo jak wczesne leczenie blizn potrądzikowych. Im wcześniej zaczniemy redukcję blizn, tym lepsze uzyskamy rezultaty. Dowiedz się czym są blizny zanikowe i jak je zwalczać!

Blizny po trądziku – skąd się biorą?

Jak sama nazwa wskazuje, ten typ blizn ma nierozerwalny związek z trądzikiem. Choroba ta objawia się stanem zapalnym w skórze, który uszkadza tkankę. W przypadku braku leczenia lub niewłaściwego w nim postępowania, proces gojenia może nie przebiegać prawidłowo.

Następstwem tego jest właśnie powstawanie blizn potrądzikowych. W miejscu naruszenia skóry formuje się ziarninująca tkanka, w której włókna kolagenowe początkowo układają się w sposób nieuporządkowany. Na twarzy widoczne jest to w postaci zagłębień, którym często towarzyszą przebarwienia i zaczerwienienia. Takie blizny zanikowe, inaczej atroficzne, mogą występować w różnych stadiach zaawansowania. Czasem są to jedynie niewielkie nierówności skóry, a niekiedy głębokie i szpecące zmiany, niemożliwe do zakrycia makijażem.

Blizny potrądzikowe – czy da się je zwalczyć?

Biorąc pod uwagę, że potrądzikowe naruszenie skóry to najczęściej blizny na twarzy, każda osoba mająca z nimi do czynienia marzy o tym, aby pozbyć się problemu. W tej sytuacji najlepszym wyborem jest skorzystanie z zabiegów proponowanych przez kliniki medycyny estetycznej. Takie rozwiązanie jest korzystne nie tylko ze względu na ich większą skuteczność względem propozycji salonów kosmetycznych, lecz także dzięki wyższemu bezpieczeństwu ich wykonywania.

Czy to oznacza, że zabiegi w klinice medycyny estetycznej w pełni zlikwidują problem? Wiele zależy od stopnia zaawansowania zmian, a także czasu, jaki upłynął od ich uformowania. Stare blizny usuwa się znacznie trudniej niż te świeże, dlatego nie powinno się zwlekać z zabiegiem. Nie bez znaczenia jest również metoda oraz miejsce, które wybierzemy by wykonać zabieg. Tylko profesjonalista – lekarz, który wykorzystuje nowoczesne metody usuwania blizn, może nam pomóc bezpiecznie pozbyć się śladów po trądziku. Blizny można usunąć lub wyraźnie spłycić – w zależności od tego w jakim stanie zaawansowania jest zmiana na skórze.

Jak usunąć blizny po trądziku

W terapii blizn potrądzikowych stosuje się wiele metod, które mają przede wszystkim pobudzić tkankę do regeneracji. W tym celu zwykle zaleca się peelingi chemiczne, mezoterapię czy zabiegi z zastosowaniem radiofrekwencji. Jednak za najskuteczniejszą metodę uważa się odpowiedni laser na blizny. Dzięki jego działaniu możliwa jest m.in. przebudowa włókien kolagenowych, co zdecydowanie poprawia wygląd skóry, dając niezwykle naturalny efekt.

Doktor Krzysztof Miracki, doświadczony lekarz medycyny estetycznej, który od dziesięciu lat wykorzystuje laseroterapię w leczeniu blizn, zaznacza, że rewolucję w usuwaniu blizn przyniosły lasery pikofrakcyjne. “Lasery pikofrakcyjne to skuteczność, bezpieczeństwo Pacjenta i skrócony do minimum okres rekonwalescencji. Dzięki pikosekundzie, czyli ultrakrótkiemu impulsowi energii świetlnej, uzyskujemy doskonałe rezultaty zabiegowe i zmniejszamy do minimum wszelkie objawy uboczne po zabiegu”.

Pikofrakcyjny laser na blizny – jak działa?

Laser pikofrakcyjny (inaczej: pikosekundowy) to następca popularnych do niedawna laserów nanosekundowych. Różni go jednak czas trwania impulsu, który jest aż 1000 razy krótszy, niż w urządzeniach starszej generacji. To oznacza skuteczne działanie lasera i mniejsze efekty uboczne, gdyż krótki impuls działa na problemowy obszar, ale nie zdąży przegrzać skóry. Dzięki temu okres rekonwalescencji po zabiegu skraca się do minimum.

Do jednych z najnowocześniejszych urządzeń pracujących w tej technologii należą dostępne w naszej klinice lasery –PicoSure (pierwszy tego typu laser w Polsce) oraz neodymowo-yagowy Discovery Pico, którego moc przewyższa podobne mu urządzenia nawet dwukrotnie. Dzięki głowicy frakcyjnej, która przepuszcza energię lasera jak przez sito, możemy pobudzać skórę do odbudowy bez obciążania całej powierzchni zabiegowej. Lasery pikosekundowe działają bardzo precyzyjnie, co pozwala na niezwykle skuteczne usunięcie blizn bez naruszania okolicznych tkanek. Wystarczy zaledwie od 3 do 6 zabiegów, by widocznie zredukować blizny.

Blizny potrądzikowe potrafią uprzykrzyć życie i stać się przyczyną wielu kompleksów. Dlatego należy rozprawić się z nimi jak najprędzej!
Więcej o polecanych zabiegach dowiesz się na stronach:
Laser na blizny Discovery Pico
Laser na blizny PicoSure

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki