Epilacja laserowa Motus Deka

Zalety zabiegu epilacja laserowa Motus Deka

Epilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą wśród depilacji,  umożliwiającą trwałe pozbycia się niechcianego owłosienia z każdego obszaru. Laser Motus będący laserem aleksandrytowym o długości fali 755 nm jest uznawany za najnowocześniejsze rozwiązanie w depilacji laserowej ze szczególnym wskazaniem na włosy jasne i cienkie.
Jeżeli chcesz na stałe pozbyć się owłosienia wystarczy wykonanie od 4 do 6 sesji zabiegowych laserem Motus.

Wyjątkowość lasera do epilacji Motus w sosunku do innych technologii depilacji polega przede wszystkim na:

– najszybszym wychwyceniu w skórze chromoforu melaniny – co sprawia, że Motus najlepiej sprawdza się w zabiegach na jasnych i cienkich włosach
– całkowitej bezbolesności zabiegu – chłodzona do 15 stopni Celsjusza szafirowa płytka, minimalizuje odczucia bólowe Pacjenta

Wskazania do zabiegu epilacji laserowej Motus Deka

Wskazaniem do zabiegu epilacji laserowej Motus jest przede wszystkim nadmierne owłosienie w dowolnym obszarze:
 • twarzy (wąsik, podbródek, okolica między brwiami)
 • pleców,
 • ramion,
 • torsu,
 • brodawek
 • brzucha,
 • pośladków,
 • okolic intymnych,
 • ud,
 • łydek,
 • palców
i wszystkich innych obszarów, na których owłosienie sprawia Pacjentowi problem.
Usuwanie niechcianego owłosienia przy użyciu lasera Motus jest szczególnie wskazane dla osób, które posiadają jasne i bardzo jasne włosy o cienkiej strukturze. Laser Motus jest urządzeniem, które sprawdza się najlepiej w zabiegach właśnie na tego rodzaju owłosieniu, stanowiącym problem dla innych metod epilacji.

Efekty zabiegu epilacji laserowej Motus Deka

W efekcie przeprowadzonej serii zabiegów laserem Motus – usunięte zostają nie tylko łodygi włosa widoczne nad skórą, ale przede wszystkim, dzięki termicznej destrukcji zlikwidowane zostają cebulki włosa odpowiadające za ponowny wzrost włosów. A zatem epilacja laserowa Motus pozwala na całkowite, trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia.
motus_depilacja_klinika_miracki_warszawa_super_efekt
Istotą zabiegu epilacji laserowej laserem Motus jest trwałe uszkodzenie struktur włosa odpowiedzialnych za jego wzrost. Należy jednak pamiętać, że jedynie włosy będące w fazie anagenu mogą ulec, pod wpływem promieniowania laserowego, nieodwracalnemu zniszczeniu. Czas trwania anagenu jest zależy od obszaru skóry, wieku, płci, a także funkcji hormonalnej. Przykładowo: na skórze głowy znajduje się przeciętnie 85-90% włosów w fazie anagenu, podczas gdy na wzgórku łonowym jedynie 
20-30%. Dlatego też dla przeprowadzenia skutecznej trwałej epilacji konieczne jest przeprowadzenie pełnej terapii epilacji złożonej z co najmniej kilku zabiegów. Tyko takie powtarzalne działanie umożliwia wychwycenie wszystkich momentów, kiedy włosy przeznaczone do usunięcia znajdują się w fazie anagenu.
Jeżeli jednak wykonacie komplet sesji – możecie liczyć na to, że problem niechcianego owłosienia nie powróci ponieważ włosy usuwane metodą epilacji laserowej Motus są likwidowane na zawsze. Zniszczona termicznie macierz włosa wraz z cebulką odpowiedzialną za wzrost włosa nie jest wstanie się zregeneroać, a zatem – włos nie ma możliwości ponownego wzrostu.
pacha_motus_klinika_miracki

Czas oczekiwania na efekty

Pierwsze efekty zabiegu widać od razu po pierwszym zabiegu. Około 2-3 tygodni po przeprowadzeniu pierwszej procedury Pacjent może zauważyć, że odrastające włoski są słabe, skręcone i wychodzą, „odpadając” od skóry. Po każdej kolejnej sesji wykonywanej w odstępach 4 tygodni na skórze widoczna jest zmiana w postaci coraz rzadziej odrastających włosków, aż do uzyskania optymalnego, oczekiwanego efektu – całkowitej likwidacji owłosienia.
broda_motus_klinika_miracki

Szczegóły zabiegu epilacja laserowa Motus Deka

Technologia

Laser Motus Deka jest laserem aleksandrytowym o długości fali 755 nm, która ma wysoką absorpcję w melaninie. W praktyce, jest laserem, który najszybciej spośród wykorzystywanych na rynku urządzeń do epilacji wychwytuje chromofor melaniny. W stosunku do lasera diodowego Vectus wychwycenie melaniny w skórze następuje o 25% szybciej. Powoduje to, że laser Motus staje się optymalnym rozwiązaniem do depilacji włosów cienkich oraz bardzo jasnych, w których melanina występuje w najmniejszych stężeniach.
Dodatkowo technologia lasera do epilacji Motus wykorzystuje formułę Moveo która określa sposób prowadzenia głowicy po skórze. System Moveo opiera się na płynnych szybkich ruchach głowicy po skórze Pacjenta, co odróżnia laser Motus od lasera diodowego Vectus, którego zasada działania sprowadza się do serii występujących obok siebie strzałów wiązką lasera. Praca w trybie Moveo powoduje stopniowe nagrzewanie skóry i znajdujących się w niej mieszków włosowych co ostatecznie prowadzi do ich termicznej destrukcji.
Głowica wykorzystywana w laserze Motus posiada końcówkę o rozmiarze 20 mm wyposażoną w szafirową płytkę, która odpowiada za chłodzenie skóry podczas zabiegu. Szafirowa końcówka jest podczas zabiegu schładzana do temperatury 15 stopni Celsjusza, co jest bezpośrednią przyczyną komfortowego samopoczucia Pacjenta podczas zabiegu i braku odczuć bólowych.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowując się do zabiegu epilacji laserem Motus Pacjent powinien pamiętać o podstawowych zasadach przygotowania się do zabiegu laserowej epilacji:
Przed zabiegiem nie należy opalać skóry – zabieg na świeżej opaleniźnie jest niebezpieczny dla skóry, dlatego nadmiernie opalona skóra jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia epilacji laserowej Motus
– Przed zabiegiem należy (najlepiej tego samego dnia rano) dokładnie wydepilować obszar, na którym będzie przeprowadzany zabieg. Należy wykonać to ze szczególną delikatnością tak, aby nie podrażnić skóry przed zabiegiem. Najlepszym rozwiązaniem jest delikatne usunięcie włosów maszynką. Skóra przed zabiegiem musi być wydepilowana ze względu na bezpieczeństw Pacjenta – aby włoski pozostałe nad powierzchnią skóry podczas termicznego niszczenia przez laser nie parzyły skóry Pacjenta.
– Przed zabiegiem epilacji Motus należy pamiętać o odstawieniu wszelkich leków i ziół światłouczulających. Jeżeli macie wątpliwości co do listy produktów światłouczulających – nasi eksperci udzielą Państwu pełnej informacji na ten temat.
– Również spożywanie alkoholu na co najmniej 24 godziny przed zabiegiem jest niewskazane – a zatem przygotowując się do zabiegu należy odstawić wszelkiego rodzaju używki alkoholowe.

Częstotliwość

Częstotliwość zabiegów epilacji laserowej Motus ze względu na bardzo szybkie wychwytywanie melaniny w skórze (nawet we włosach w fazie wczesnego anagenu) jest identyczna dla każdego obszaru. Zabiegi epilacji laserowej Motus wykonujemy zawsze co 4 tygodnie. Taka ilość czasu wystarcza, by kolejna parta włosów wchodzących w fazę wczesnego anagenu była dla lasera Motus zauważalna i możliwa do wychwycenia.
Ostateczna liczba zabiegów – zawsze zależy od indywidualnego przypadku, tempa wzrostu włosów na danym obszarze – jednak najcześciej zamyka się w przedziale 4-6 zabiegów.

Znieczulenie podczas zabiegu

Zabieg epilacji laserowej Motus jest procedurą całkowicie bezbolesną, co odróżnia go od innych metod usuwania niechcianego owłosienia – zarówno tych tradycyjnych jak i nowoczesnych opierających się na procesie fototermolizy.
Dlatego też podczas zabiegów Motus nie stosujemy znieczulenia. Jedynym odczuciem, jakie towarzyszy Pacjentowi podczas zabiegu jest intensywny chłód na obszarze poddanym zabiegowi (wynikający z działania chłodzonej szafirowej płytki) oraz delikatne, niemal niezauważalne odczucie kłucia w głębi skóry.

Przebieg

Zanim kosmetolog przystąpi do zabiegu usunięcia owłosienia laserem Motus przeprowadzi z Tobą wywiad przedzabiegowy dotyczący wystąpienia możliwych przeciwwskazań do zabiegu. Następnie przygotuje Twoją skórę do zabiegu epilacji laserowej bardzo dokładnie oceniając jej stan i maskując białą kredką obszary, które nie powinny zostać poddane działaniu światła lasera. W ten sposób oznaczone zostaną wszystkie pieprzyki, zmiany skórne, brodawki, które ze względu na Twoje bezpieczeństwo musza pozostać poza zasięgiem fali laserowej. Do tego maskowania używana jest biała kredka ponieważ kolor biały jest dla lasera całkowicie niewidoczny i obszar pokryty tym kolorem zostanie przez laser pominięty.
Skuteczna epilacja laserem Motus zabieg na pachy Klinika Miracki Warszawa
Następnie kosmetolog ustawia parametry zabiegu – laser do epilacji Motus działa w trzech trybach: soft, normal oraz high. Różnią się one od siebie prędkością dostarczenia energii świetlnej do Twojej skóry. W trybie soft 2500J dostarczane jest w skórę w ciągu 8 milisekund, w trybie normal – w ciągu 5, a w trybie high – w ciągu zaledwie 3 ms. Mówiąc najprościej – każdy z tych trybów określa intensywność zabiegu. Parametry można zmieniać podczas zabiegu.
Zabieg przeprowadzony jest na skórze pokrytej olejkiem lub żelem do USG dla zminiejszenia ewentualnego tarcia i ułatwienia ruchu głowicy po skórze.
Sam zabieg to maksymalnie kilka – kilkanaście minut przesuwania głowicy lasera po skórze szybkim płynnym ruchem. Głowica nie jest odrywana od skóry tylko płynnie przemieszczana posuwistym ruchem na kolejne obszary.
Po zabiegu kosmetolog może dodatkowo schłodzić skórę cold packiem.

Skóra po zabiegu

Po zakończeniu zabiegu skóra stopniowo czerwienieje i zyskuje lekką opuchliznę. Możliwe są również lekkie stany zapalne w okolicy mieszków włosowych afirmujące się charakterystycznymi obrzękami i opuchlizną. Objawy te schodzą samoczynnie po kilku godzinach a dla ich złagodzenia można stosować kompresy chłodzące na skórę.
Sprawdź także laser PALOMAR Vectus 

Zalecenia po zabiegu epilacji laserowej Motus Deka

Po zabiegu epilacji laserowej Motus bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń kosmetologa:
 •  nie eksponowac skóry na działanie promoieniowania słonecznego
 • unikać gorących kąpieli, saun,
 • nie wykonywać na skórze forsujących zabiegów – peelingów, maseczek etc
 • unikać basenów z chlorowaną wodą,
 • do pielęgnacji skóry po epilacji używać wyłącznie delikatnych preparatów – wody micelarnej lub delikatnego płynu myjącego
 • używać na skórę poddaną epilacji kremów z wysokim filtrem ochronnym

Ceny zabiegu epilacji laserowej Motus Deka

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu epilacji laserowej Motus Deka, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu epilacji laserowej Motus Deka – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu epilacji metodą Motus Deka.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu epilacji laserowej Motus sa przede wszystkim:
 • nadmierna i świeża opalenizna
 • infekcje w obszarze zabiegowym
 • nowotwory skóry