Skip to main content

Melasma

Melasma zwana inaczej ostudą, a najbardziej znana pod potocznym zwrotem „przebarwienia” to problem natury estetycznej trudny do ukrycia, jednak dosyć popularny w leczeniu nowoczesnymi metodami medycyny estetycznej.
Powstawanie melasmy czyli przebarwień ma zarówno podstawy hormonalne, jak i starzeniowe, czy po prostu jest wynikiem działania czynników zewnętrznych, w tym przede wszystkim promieniowania UV. Melasmą określamy wszelkiego rodzaju zmiany przebarwieniowe – posłoneczne, hormonalne, starzeniowe, często też wynikające z niektórych rodzajów terapii farmakologicznych. Melasma to ciemnobrązowe plamy, wyraźnie odcinające się kolorystycznie od pozostałego obszaru skóry.

W nowoczesnej medycynie estetycznej do usunięcia melasmy stosuje się szereg metod terapeutycznych – od nowoczesnych laserów pikosekundowych, takch jak Discovery Pico lub PicoSure, poprzez starsze technologie laseroterapii, aż po peelingi medyczne i zabiegi kosmetologiczne. Melasma poddaje się leczeniu i jest możliwa do całkowitego usunięcia pod warunkiem przeprowadzenia pełnej terapii najcześciej zamykającej się w cyklu około 3-6 zabiegów, zależnie od wykorzystanej metody leczenia melasmy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów likwidujących melasmę w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.

0