Wolumetria

Zalety zabiegu

W jaki sposób szybko, bez chirurgicznej interwencji i na długie miesiące odmłodzić wygląd twarzy, szczególnie w okolicach policzków, oczu i skroni, czyli tam, gdzie działanie czasu bywa szczególnie widoczne?
Doskonałą odpowiedzią jest zabieg wolumetrii, czyli precyzyjnej iniekcji kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry, w bardzo precyzyjnie określonych obszarach.
Dzięki wolumetrii wygląd twarzy poprawia się natychmiast dając widoczny efekt liftingu, a dodatkowo wstrzyknięty kwas stymuluje skórę do dalszej, samodzielnej odbudowy. Poza tym w rezultacie zabiegu skóra staje się nawilżona, odżywiona i świetlista.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu wolumetrii są przede wszystkim tradycyjne objawy utraty objętości i naturalnego kształtu twarzy:

 • opadające, zapadające się policzki,
 • wyrazista „dolina łez”,
 • opadający, wiotczejący kontur okolic oczu,
  ale też:
 • bruzdy nosowo-wargowe,
 • objawy lipoatrofii jarzmowej (zaniku tkanki).
  Wolumetria jest również zabiegiem polecanym tym Pacjentom, których naturalny kształt twarzy jest zbyt szczupły, a rysy zbyt ostre.

Efekty

Efektem zabiegu wolumetrii jest wyraźne odmłodzenie wyglądu twarzy. Podniesiona, wypełniona, sprężysta linia policzków, wyrównanie „worków” pod oczami i rozprostowanie bruzd nosowo wargowych. Przywrócenie objętości skórze w okolicach skroni i oczu, pomaga podnieść również linię brwi, co sprawia, że twarzy zostaje przywrócony młodszy, bardziej sprężysty owal.
Efekty perfekcyjnie przeprowadzonej wolumetrii wyglądają naturalnie i pięknie utrzymując się w skórze od 12 do nawet 18 miesięcy.

Szczegóły zabiegu

Przed zabiegiem wolumetrii warto zadbać o odpowiednie przygotowanie skóry do planowanego zabiegu. Dlatego też na kilka dni przed procedurą medyczną należy zaprzestać przyjmowania leków przeciwzapalnych i rozrzedzających krew. Nie należy tez narażać skóry na ekstremalne doznania, na przykład poprzez korzystanie z sauny czy intensywnych kąpieli słonecznych.
Sam zabieg wolumetrii polega na precyzyjnym wstrzyknięciu w głębokie warstwy skóry preparatu na bazie kwasu hialuronowego.
Natychmiast po iniekcji skóra w jej okolicach staje się wypełniona, wypoczęta i sprężysta. Przywrócona zostaje jej prawidłowa objętość, nawilżenie i gładkość.
Jednocześnie działanie kwasu hialuronowego sprawia, że w głębi skóry rozpoczynają się intensywne procesy regeneracyjne, które będą skutkowały zdrowym, młodym wyglądem twarzy przez kolejne miesiące.

 

Wskazania pozabiegowe

Skóra twarzy po zabiegu Voluma może być przez 2-3 dni leciutko opuchnięta i zaczerwieniona w miejscu iniekcji. Możliwe jest też wystąpienie delikatnych strupków, które jednak bez trudu można ukryć pod makijażem.
Dla uzyskania optymalnych efektów wolumetrii wskazane jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad w okresie tuż po zabiegu:

 • nie należy korzystać z sauny i solarium oraz eksponować skóry na ekstremalne warunki atmosferyczne,
 • za wszelką cenę należy unikać mechanicznego forsowania ostrzykniętych rejonów twarzy: ucisku, pocierania, naciągania etc.
  Przy zachowaniu tych prostych wskazań, rezultaty zabiegu bedą Państwa cieszyły przez naprawdę długie miesiące.

Sprawdź także inne zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego – Organiczna młodość:  Neauvia.

Ceny zabiegu Wolumetria

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu wolumetrii, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu wolumetrii – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu wolumetrii.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu wolumetrii są:

 • okres ciąży i karmienia,
 • miesiączka oraz okres zażywania aspiryny lub leków przeciwzapalnych,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające,
 • choroby alergiczne,
 • choroba nowotworowa,
 • problemy skórne w miejscu iniekcji (np. trądzik, stan zapalny, opryszczka, itp.)
 • porfiria, epilepsja.