AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Bolesny stosunek

Bolesny stosunek, czyli dyspareunia, to nazwa określająca przypadłość podczas stosunku seksualnego. Czasem ból może pojawić się na krótko przed i po nim. Uczucie to jest na tyle silne, że uniemożliwia odczuwania przyjemności. Problem dotyczy głównie kobiet, ale niekiedy dotyka też mężczyzn. W przypadku tej dolegliwości należy udać się na konsultację do lekarza ginekologa, a w niektórych przypadkach seksuologa. Najważniejsze, aby poznać przyczynę problemu.

Bolesny stosunek – częste przyczyny

Suchość pochwy – spowodowana brakiem odpowiedniego podniecenia, niedostateczną grą wstępną, zmęczeniem lub stresem. Inne przyczyny suchości pochwy to okołomenopauzalny wiek kobiety, zaburzenia hormonalne, stałe przyjmowanie leków, chemioterapia czy nadmierny wysiłek fizyczny.
Alergia – powoduje ból i pieczenie podczas stosunku. Może być wywołana przez proszek do prania, mydło, płyn do higieny intymnej czy też lateks, z którego zrobione są prezerwatywy.

Bolesny stosunek – przyczyny grzybicze, bakteryjne i wirusowe

Opryszczka narządów płciowych – powoduje pojawienie się swędzących pęcherzyków na narządach płciowych.
Drożdżyca – powoduje gęste, serowate, bezzapachowe upławy, świąd oraz przekrwienie pochwy.
Rzęsistkowica – powoduje szare, żółto-zielone upławy, nieprzyjemny zapach, świąd i ból podczas oddawania moczu.
Chlamydioza – zakażenie bakteryjne wywołujące swędzenie, gęste upławy, bóle brzucha i krwawienie międzymiesiączkowe.

Bolesny stosunek – kolejne przyczyny

Endometrioza – rozprzestrzeniające się endometrium może wywołać ból u kobiety podczas penetracji, który nasila się w zależności od konkretnych pozycji seksualnych.
Zapalenie łechtaczki – może być spowodowane zbyt silnym pobudzeniem lub odkładaniem się woskowej wydzieliny w fałdzie skóry.
Zapalenie przedsionka pochwy – jego oznakami są brodawki powstałe w okolicy wejścia do pochwy.

Bolesny stosunek – inne przyczyny

Pochwica – ma podłoże psychiczne, przez co mięśnie wokół pochwy kurczą się tak mocno, że mężczyzna nie jest w stanie wprowadzić do niej penisa. Schorzenie to dotyczy głównie kobiet, które doświadczyły niechcianych zachowań seksualnych (gwałt czy molestowanie) lub gdy wpojono im, że seks jest złą praktyką. Możliwe jest całkowite wyleczenie pochwicy, ale wymaga to psychoterapii oraz treningu głębokiego rozluźniania mięśni.
Ból przy głębokiej penetracji – jego przyczyną może być zapalenie przydatków. U kobiet z tyłozgięciem macicy przyczyną bólu bywa wtedy zatwardzenie.
Bolesny stosunek po porodzie – pierwsze stosunki seksualne po porodzie mogą wiązać się z bólem z powodu słabego nawilżenia pochwy lub drętwienia okolicy rany na kroczu. Zdarza się, że po porodzie krocze zostało niewłaściwie zszyte, co powoduje, że pochwa staje się dość ciasna. Wtedy należy poddać się zabiegowi.

Polecane zabiegi w leczeniu bolesnego stosunku:

Nici Vaginal Narrover
Wypełnianie warg sromowych
Rewitalizacja warg sromowych i łechtaczki
Powiększanie punktu G
Kwas hialuronowy

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki