Dermabrazja laserowa – Fotona

Zalety zabiegu

Dermabrazja frakcyjna przy użyciu laser Dualis SP, uznanego producenta, marki Fotona to jeden z najskuteczniejszych sposobów na przeprowadzenie kompleksowego złuszczenia naskórka o efektach odmładzających, rozświetlających i usuwających przebarwienia czy znamiona skórne.
Laserowa dermabrazja frakcyjna jest znacznie bardziej precyzyjna i skuteczna od zabiegów mechanicznych czy chemicznych, z użyciem kwasów. Najlepiej obrazuje to zestawienie efektów dermabrazji frakcyjnej z klasycznym zabiegiem mikrodermabrazji – jeden zabieg z użyciem lasera Dualis odpowiada 8-10 sesjom tradycyjnej mikrodermabrazji.

Wskazania

Zabieg przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie odmłodzić i odświeżyć swoją skórę. Laserowa dermabrazja frakcyjna pobudza skórę do regeneracji, poprawia jej gęstość i jędrność. Zabieg doskonale sprawdza się w likwidacji rozszerzonych porów. To także doskonały sposób na laserowe spłycanie powierzchownych zmarszczek. Dodatkowo dochodzi do ujednolicenia kolorytu. Skóra staje się odświeżona, napięta i odzyskuje utracony blask.

Efekty

Efektem działania lasera Dualis SP jest wygładzenie skóry, zmniejszenie powierzchownych zmarszczek, likwidacja rozszerzonych porów. Zdecydowana większość pacjentów zauważa różnicę już w kilka dni po pierwszym zabiegu. Optymalny efekt jest zwykle widoczny po 30 dniach, a całkowite wygładzenie i poprawa struktury skóry następuje na przestrzeni 6 miesięcy po przeprowadzeniu serii zabiegów.
Podczas jednego zabiegu laserowego, poddaje się naświetleniu około 20-25% powierzchni leczonej skóry, toteż optymalne leczenie jest terapią wykonywaną w serii. Zazwyczaj wykonuję się 3 zabiegi w odstępach miesięcznych, ale ostateczną decyzję zawsze podejmuje lekarz mając na uwadze zaawansowanie leczonego schorzenia i indywidualne potrzeby Pacjenta.

Szczegóły zabiegu

Zabieg dermabrazji laserowej nie wymaga ze strony Pacjenta szczególnych przygotowań. Sama procedura trwa od kilkunastu minut do pół godziny, w zależności od tego, na jakiej partii ciała operuje laser i jak zaawansowane jest leczone schorzenie.
Laser Dualis SP firmy Fotona może być wykorzystywany do leczenia schorzeń skórnych na całym ciele, toteż czas trwania zabiegu jest dość zróżnicowany.
Zabieg nie wymaga znieczulenia, choć dla zminimalizowania odczuć związanych z pracą lasera na skórze pacjenta, jest ona regularnie chłodzona podczas przeprowadzania procedury.
Laser Dualis wykorzystuje do osiągnięcia spektakularnych efektów technikę frakcjonowania (stąd też nazwa  fotoodmładzanie frakcyjne), czyli mikrouszkodzeń w strukturze skóry. Laser Dualis nie uszkadza jednak skóry na rozleglej powierzchni, a jedynie wprowadza termiczne zmiany w kolumnowych odcinkach skóry. Dzięki temu, poza złuszczeniem, skóra jest pobudzona do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu zdrowych komórek procesy odbudowy skóry mogą przebiegać szybciej niż w standardowej dermabrazji laserowej, jako że tkanka regenerująca napływa z bardzo bliskiej odległości z okalających „kolumnę” zdrowych komórek, żaś zabieg nie pozostawia widocznych ran. Kolumnowo „uszkodzona” skóra zostaje intensywnie pobudzona do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych, a zatem rozpoczyna przyspieszoną produkcję nowego kolagenu praz elastyny.
Na obszarach objętych zabiegiem występuje zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie, mijające zazwyczaj w przeciągu pierwszych kilku godzin. Zaczerwienie może utrzymywać się ok 2 dni, a skóra może wtedy przybrać opalony, brązowawy odcień. Nasilenie i czas trwania takich reakcji zależy od indywidualnych właściwości regeneracyjnych skóry. Okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi do 3 dni. Zazwyczaj po upływie około tygodnia koloryt i wygląd skóry powraca do normy. Całkowity okres gojenia skóry wynosi 3-7 dni

Wskazania pozabiegowe

Podstawowym wymogiem pozabiegowym jest szczególna dbałość o skórę w zakresie jej ochrony przed promieniami słonecznymi. Zalecane jest używanie kremów z bardzo wysokimi filtrami (minimum 30) oraz unikanie kąpieli słonecznych i zbyt długiej ekspozycji skóry na słońce.
Tę szczególna ostrożność należy zachować do około 3 miesięcy po przeprowadzeniu ostatniego zabiegu.

Ceny zabiegu dermabrazja laserowa – Fotona

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu dermabrazja laserowa – Fotona,  zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu dermabrazja laserowa – Fotona – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu dermabrazja laserowa – Fotona.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu dermabrazji frakcyjnej są:
– przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów,
– skłonność do powstawania blizn przerostowych (keloidów),
– świeża opalenizna,
– aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
– skłonność do hiperpigmentacji i krwawień,
– ciąża i okres karmienia piersią.