Konsultacja ginekologiczna

Konsultacja ginekologiczna

Konsultacja ginekologiczna to spotkanie z lekarzem ginekologiem. Zadaniem lekarza jest ustalenie jakie dolegliwości sprowadzają Pacjentkę do gabinetu. Wnikliwy wywiad medyczny pozwala podjąć lekarzowi kolejne decyzje terapeutyczne. W przypadku konsultacji ginekologicznej bardzo ważna jest również przyjazna atmosfera empatii i zaufania. Dzięki temu Pacjentka nie czuje się skrępowana, może swobodnie opowiedzieć o swoich dolegliwościach, wątpliwościach i oczekiwaniach. A to pozwala na trafne rozpoznanie problemu ginekologicznego i zaproponowanie odpowiedniej terapii.

Jak przebiega konsultacja ginekologiczna

Konsultacja ginekologiczna zaczyna się od rozmowy. Lekarz ma za zadanie dokładnie dopytać o wszelkie dolegliwości i oczekiwania Pacjentki. Jego zadaniem jest również ustalenie jaki jest stan zdrowia Pacjentki. Pomaga w tym rozpoznanie wszelkich symptomów. Lekarz może zapytać o objawy, samopoczucie Pacjentki, przyjmowane leki, w tym środki antykoncepcyjne, przebyte choroby, terapie a także o ciążę i porody.
Następnie lekarz przeprowadza badanie ginekologiczne. W pierwszej kolejności jest to badanie przedmiotowe, polegające na oglądaniu narządów rozrodczych. Następnie może pobrać próbki do badania cytologicznego lub wykonać badanie za pomocą aparatu USG.
Konsultacja ginekologiczna to również doskonała okazja do przebadania piersi, pod względem możliwych niepokojących zmian.

Konsultacja ginekologiczna przed zabiegiem ginekologii estetycznej

Lekarz ginekolog dobiera najbardziej właściwą terapię i decyduje jakie badania należy wykonać przed zabiegiem ginekologii estetycznej. Może również zadecydować o jego odsunięciu w czasie, jeżeli występują choroby, uniemożliwiające przeprowadzenie zabiegu. W takim przypadku w pierwszej kolejności zalecana jest terapia, mająca na celu wyleczenie zaistniałej dolegliwości lub choroby a także przygotowanie Pacjentki do zabiegu ginekologii estetycznej.

Konsultacja ginekologiczna – jak często jest potrzebna

Zdrowa kobieta powinna badać się ginekologicznie przynajmniej raz w roku. Jest to absolutne minimum, nawet jeżeli Pacjentce nic nie dolega i czuje się dobrze. Tylko regularne wizyty u ginekologa są w stanie zapobiec niebezpiecznym dla zdrowia i życia chorobom. Ich wczesne wykrycie daje szansę na całkowite wyleczenie, zanim dojdzie do rozwinięcia się dolegliwości i przejścia do niebezpiecznego stadium. Konsultacja jest przeprowadzana również przed każdym zabiegiem ginekologii estetycznej.
Lekarz profesjonalista jest odpowiedzialny za przyjazną atmosferę podczas spotkania, obdarza Pacjenta empatią, czasem na rozmowę i odpowiada na wszelkie pytania. Podczas wizyty nie bój się zadawać pytań i swobodnie rozmawiać o problemie.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat konsultacji ginekologicznej, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o konsultacji ginekologicznej, forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania.