Leczenie blizn i blizn potrądzikowych – Icon 1540

Zalety zabiegu

Medycyna, w tym medycyna estetyczna zna wiele sposobów walki z bliznami zarówno tymi o pochodzeniu pourazowym, jak i tymi po trądziku czy innych przebytych chorobach.
Blizny możemy leczyć chirurgicznie (co sprawdza się w przypadku dużych, wyrazistych blizn i często… również pozostawia blizny) lub farmakologicznie. Można próbować zredukować je przy pomocy dermabrazji, a można też sięgnąć po najskuteczniejsze rozwiązania laseroterapii. Bez wątpienia jednym z liderów w laserowym usuwaniu blizn jest laser Icon 1540, którego głębokie frakcyjne działanie pobudza komórki do odbudowy i pomaga zlikwidować lub znacząco zniwelować istniejące blizny.
Icon 1540 jest laserem nieablacyjnym, co powoduje, że mimo bardzo głębokiego działania w skórze, nie przerywa ciągłości naskórka i pozostawia zewnętrzną strukturę skóry nienaruszoną. To z kolei pozwala na szybki powrót do formy po terapii i sprawia, że laserowe usuwanie blizn przy pomocy Icon 1540 jest jedną z najbezpieczniejszych, nowoczesnych metod.

Wskazania

Terapia laserem Icon 1540 jest rekomendowana osobom, które posiadają:

 • blizny pourazowe w różnych stadiach,
 • blizny po przebytych chorobach,
 • blizny potrądzikowe,
 • nierówności skórne, wymagające radykalnego wygładzenia. usuwanie blizn potrądzikowych warszawa, usuwaniem blizn potrądzikowych warszawa, usuwanie blizn potrądzikowych warszawa, 

Efekty

Terapia laserowego usuwania blizn Icon 1540 jest skuteczną terapią leczenia blizn, w tym blizn potrądzikowych „od wewnątrz”. Mimo, że w trakcie zabiegów struktura zewnętrzna skóry nie ulega zniszczeniu, to blizny znikają lub redukują się w znaczący sposób poprzez proces „wypychania” ich na zewnątrz.
Po kompletnej terapii Pacjent może liczyć na zanik lub duże wypłycenie blizn. Dla wzmocnienia efektów leczenia można nieablacyjny, frakcyjny laser Icon 1540 stosować wspólnie z najlepszym zabiegiem wspierającym mezoterapią osoczem bogatopłytkowym PRP Magellan. 
Ilość sesji w terapii laserowego usuwania blizn jest dopasowywana do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Zależy ona między innymi od głębokości, wieku, czy rozległości blizny oraz reakcji skóry na kolejne sesje. Jednak na ogół terapia Icon 1540 zamyka się w cyklu 4-5 zabiegów przeprowadzanych w trzytygodniowych odstępach. usuwanie blizn potrądzikowych laserem warszawa, usuwania blizn potrądzikowych laserem warszawa, usuwanie blizn potrądzikowych laserem warszawa, 

Szczegóły zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu Pacjent powinien pamiętać o odpowiednim przygotowaniu skóry, gwarantującym najlepsze efekty działania lasera Icon. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę, aby:
 • na kilka tygodni przed zabiegiem nie poddawać skóry kąpielom słonecznym,
 • nie wykonywać zabiegów drażniących skórę, w tym mikrodermabrazji i głębokich peelingów,
 • nie używać kosmetyków zawierających kwasy lub retinoidy,
 • odstawić preparaty mogące uwrażliwiać na światło – między innymi takie, które zawierają dziurawiec bądź nagietek.
Sam zabieg przeprowadzany jest szybko i trwa nie dłużej niż kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Jego przebieg jest praktycznie bezbolesny. Osoby szczególnie wrażliwe na ból mogą w trakcie operowania wiązki laserowej odczuwać lekkie szczypanie i poczucie gorąca na skórze, które utrzymuje się do kilku godzin po zabiegu, jednak dolegliwość ta nie jest na tyle uciążliwa, aby stosować znieczulenie podczas procedury medycznej.
Laser 1540 jest wyspecjalizowanym narzędziem perfekcyjnie przystosowanym do leczenia zmian w postaci blizn lub rozstępów poprzez bardzo głęboką stymulację komórek do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Laser dokonuje metodą frakcyjną termicznego zniszczenia komórek w głębokich warstwach skóry. Tkanki okoliczne pozostają nienaruszone, co pozwala na błyskawiczną reakcję organizmu w procesach regeneracyjnych. Odbudowujące się włókna kolagenowe powodują, że blizna zostaje „wypchnięta” na zewnątrz i wypłaszczona. Kondycja skóry poprawia się, skóra nabiera gęstości i elastyczności przez co struktura blizny staje się mniej widoczna.
Tuż po zakończeniu zabiegu skóra może być obrzmiała. Przybiera też na kilka dni nieco ciemniejszy odcień, który jednak z czasem wyrównuje się do naturalnego kolorytu skóry Pacjenta. Obrzęk i zaczerwienienie skóry nie powinny się utrzymywać dłużej niż tydzień. usuwanie blizn po trądziku warszawa, usuwania blizn po trądziku warszawa, usuwanie blizn po trądziku warszawa, 

Wskazania pozabiegowe

Po zabiegu należy dać skórze czas na regenerację. Zaczerwienienia i opuchliznę można niwelować poprzez używanie okładów chłodzących i kremów łagodzących. Dla zoptymalizowania efektów, skóra powinna być po zabiegu intensywnie nawilżana i natłuszczana, do momentu, kiedy sami Państwo poczujecie, że można wrócić do zwyczajowej, codziennej pielęgnacji.
Kluczowym wskazaniem pozabiegowym jest ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym przez kilkanaście dni po zabiegu – w tym czasie nie należy korzystać z solarium czy innego rodzaju kąpieli słonecznych i używać kremów z wysokimi filtrami UV. laserowe usuwanie blizn potrądzikowych warszawa, laserowe usuwanie blizn potrądzikowych warszawa, laserowego usuwania blizn potrądzikowych warszawa,

Ceny zabiegu leczenie blizn i blizn potrądzikowych – Icon 1540

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat zabiegu leczenie blizn i blizn potrądzikowych – Icon 1540,  zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu leczenie blizn i blizn potrądzikowych – Icon 1540 – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu leczenie blizn i blizn potrądzikowych – Icon 1540.

Przeciwwskazania

Laserowe usuwanie blizn przy użyciu lasera Icon nie jest rekomendowane, kiedy  u Pacjenta występują:

 • uszkodzenia skóry, stany zapalne oraz przewlekłe zapalne dermatozy (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca),
 • nadwrażliwość na światło lasera oraz czas, kiedy Pacjent jest w trakcie przyjmowania ziół i leków światłouczulających typu skrzyp, nagietek, dziurawiec, antybiotyki,
 • nowotwory skóry,
 • skłonność do tworzenia bliznowców,
 • terapia izotretinoiną, steroidami, oraz retinoidami
 • infekcje bakteryjne, wirusowe,
 • cukrzyca,
 • opalona skóra, lub korzystanie z kremów samoopalających,
 • w ciągu 4 tygodni Pacjent został poddany zabiegom z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lyb hydroksyapatytu,
 • ciąża. laserowe usuwanie blizn warszawa, laserowe usuwanie blizn warszawa, laserowego usuwania blizn Warszawa