LipoLife 3G – kompleksowy system liposukcji laserowej

Zalety zabiegu LipoLife 3G – kompleksowy system liposukcji laserowej

Zabieg LipoLife 3G – kompleksowy system liposukcji laserowej to najnowocześniejsza procedura medyczna pozwalająca perfekcyjnie wymodelować ciało. LipoLife 3G wykorzystuje innowacyjną technologię laserową do zredukowania niechcianej tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnym ujędrnieniu i obkurczeniu skóry, a dodatkowo daje możliwość wykonania transplantacji własnego tłuszczu w inny obszar w celu kompleksowego konturowania ciała.

Wysoką efektywność zabiegową LipoLife 3G zawdzięcza połączeniu działania lasera diodowego o długości fali 1470 nm z jednoczesnym pobraniem wyodrębnionych z tkanki komórek tłuszczowych. Laser, dzięki radialnej emisji fali, nie uszkadza komórek tłuszczowych, a jedynie wyodrębnia ze zbitej tkanki tłuszczowej koagulat możliwy do odessania z pomocą nowoczesnej pompy i nadający się w dużej części do ponownego wykorzystania (lipotransferu). Dodatkowo, laser powoduje obkurczenie tkanek okalających i stymuluje fibroblasty do wzmożonej, gwałtownej produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra silnie się obkurcza i nabiera naturalnej sprężystości, w tym samym czasie, kiedy jest wyszczuplana.

LipoLife 3G – to idealny sposób na połączenie dwóch, często współistniejących celów:

 • pozbycia się niechcianej tkanki tłuszczowej,
 • ujędrnienia i nadania sprężystości skórze.

Zabieg LipoLife 3G – kompleksowa liposukcja laserowa to również szereg innych atutów:

 • skrócony do minimum czas zabiegowy,
 • minimalna inwazyjność – do przeprowadzenia zabiegu niezbędne jest wykonanie niewielkich nacięć w celu wprowadzenia kaniuli ze światłowodem,
 • wysokie bezpieczeństwo zabiegu,
 • możliwość wykonania procedury w znieczuleniu miejscowym,
 • wysoka przeżywalność komórek tłuszczowych przeznaczonych do późniejszej transplantacji w inny obszar,
 • maksymalnie skrócony okres rekonwalescencji.

Jeżeli więc szukasz najnowocześniejszego, bezpiecznego i niebywale skutecznego zabiegu modelującego, wyszczuplającego i pozwalającego korygować kontur ciała przy jednoczesnej poprawie jędrności skóry: wybierz LipoLife 3G.

Wskazania do zabiegu LipoLife 3G – kompleksowa liposukcja laserowa

Zabieg LipoLife 3G – kompleksowa liposukcja laserowa to rozwiązanie idealne dla tych Pacjentów, którzy:

 • pragną pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej,
 • borykają się z problemem wyszczuplenia obszarów mało podatnych na inne metody wyszczuplania,
 • pragną osiągnąć szybki efekt wysmuklonej sylwetki bez widocznych blizn pozabiegowych i długotrwałej rekonwalescencji.

Jednak zabieg LipoLife 3G to również doskonale dopasowana procedura medyczna dla Pacjentów, którzy chcieliby skorygować kontur ciała:

 • wypełnić i podnieść pośladki,
 • powiększyć biust naturalną metodą, niewymagającą tradycyjnych implantów,
 • dodać objętości policzkom i poprawić owal twarzy,

Trzecim istotnym wskazaniem dla zabiegu LipoLife 3G jest możliwość kompleksowego obkurczenia i ujędrnienia skóry przy jednoczesnym wykonaniu zabiegu wyszczuplającego.

Efekty zabiegu LipoLife 3G – kompleksowa liposukcja laserowa

Nadrzędnym celem terapii laserowej LipoLife 3G – kompleksowa liposukcja laserowa jest znaczące, wizualnie zauważalne wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki. W efekcie zabiegu LipoLife 3G, po zakończeniu rekonwalescencji i przebudowie termicznej struktur skóry Pacjent może liczyć na spektakularne rezultaty w postaci:

 • wizualnie wyszczuplonego, wysmuklonego ciała i utraty centymetrów w obwodach,
 • ujędrnionej, sprężystej i naturalnie obkurczonej skóry,
 • w przypadku zastosowania procedury lipotransferu dodatkowym efektem zabiegu jest precyzyjne wymodelowanie poddanych zabiegowi obszarów, na przykład powiększenie biustu, poprawa konturu twarzy, korekcja kształtu pośladków etc.

Czas oczekiwania na efekty

W rezultacie zabiegu LipoLife 3G usunięcie komórek tłuszczowych (lub w przypadku zastosowania procedury lipotransferu również ich przeszczep) następuje natychmiastowo – a zatem pierwsze rezultaty są widoczne natychmiast po zejściu obrzęków pozabiegowych co może trwać od kilku dni do kilku tygodni.

Efekty zabiegu LipoLife
Efekty zabiegu LipoLife 3G

Pełen efekt ujędrnienia i naturalnego obkurczenia skóry jest widoczny po upływie około 2-3 miesięcy. Tyle czasu miej więcej potrzebuje skóra na pełną przebudowę termiczną i odbudowę włókien kolagenowych i elastyny.

LipoLife 3G w Klinice Miracki

Długotrwały efekt

Zabieg LipoLife 3G jest zabiegiem charakteryzującym się długotrwałym utrzymywaniem rezultatów. Komórki tłuszczowe z obszaru poddanego laserowej liposukcji zostają usunięte trwale, a zatem Pacjent nie musi obawiać się, że rezultaty zabiegu znikną po kilku miesiącach.

LipoLife - liposukcja brzucha

Oczywiście utrzymywanie się efektów zabiegów jest w ogromnej mierze zależne od przestrzegania zaleceń pozabiegowych oraz trybu życia Pacjenta po zabiegu. Zdrowa, zbalansowana dieta, odpowiednie nawadnianie organizmu oraz aktywność fizyczna z pewnością pozwolą przez długie lata cieszyć się pięknie wymodelowaną sylwetką.

Zabieg LipoLife 3G efekty

Szczegóły zabiegu LipoLife 3G – kompleksowa liposukcja laserowa

Technologia

System do innowacyjnej liposukcji, lipotransferu i ujędrniania skóry LipoLife 3G bazuje na połączeniu i zintegrowaniu w jednym urządzeniu kilku rozwiązań technologicznych:

 • lasera diodowego o długości fali 1470 nm emitującego falę w systemie radialnym (360 stopni),
 • działającego jednoczasowo z laserem nowatorskiego systemu dwóch pomp ssących, pobierających materiał tłuszczowy,
 • zintegrowanej w urządzeniu pompy perystaltycznej odpowiedzialnej za podanie znieczulenia bezpośrednio do obszaru poddawanego zabiegowi.
Urządzenie LipoLife 3G
Nowoczesna kaniula zawierająca światłowód i zintegrowany system odsysania tłuszczu.

Działanie lasera diodowego

Laser diodowy o długości fali 1470 nm wprowadzany głęboko w skórę w obszarze poddanym zabiegowi powoduje rozbicie tkanki tłuszczowej do stanu półpłynnego umożliwiającego odessanie z wykorzystaniem kaniuli urządzenia LipoLife 3G.

Dodatkowo, laser działający w głębokich warstwach skóry, podgrzewa ją do temperatury około 70 stopni. To termiczne bodźcowanie fibroblastów pobudza je do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych, co z kolei sprawia, że skóra po zabiegu staje się ujędrniona i obkurczona. Eliminuje to efekt „zwisającej skóry” będący bardzo częstą konsekwencją tradycyjnych zabiegów liposukcji.

Unikatowe włókno Angel

Wykorzystanie w urządzeniu LipoLife 3G unikatowego włókna Angel pozwala na znaczące zwiększenie bezpieczeństwa i skuteczności zabiegu. Włókno światłowodu emituje fale lasera w sposób radialny czyli w obszarze 360 stopni wokół siebie.

LipoLife 3G - Klinika Miracki
Unikatowe włókno Angel pozwala na pracę w systemie radialnym

Umożliwia to precyzyjne, równomierne rozłożenie energii deponowanej w skórze, co prowadzi do szybszego działania na większym obszarze. Jednocześnie skraca się czas trwania zabiegu i zwiększa obszar działania lasera. Dodatkowo, równomierne rozprowadzenie fali powoduje zmniejszenie ryzyka poparzeń.

Liposense – system kontroli temperatury

System kontroli temperatury LipoSense zintegrowany w urządzeniu LipoLife 3G jest dodatkowym zabezpieczeniem dla Pacjenta. Automatyczny system pomiaru i kontroli stopnia podgrzania skóry na bieżąco informuje lekarza o uzyskanej w tkance temperaturze, a w momencie osiągnięcia maksymalnego poziomu nagrzania skóry – blokuje dalsze jej zwiększanie. Eliminuje to ryzyko poparzenia skóry Pacjenta podczas zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu LipoLife 3G

Pierwszym krokiem przygotowania do zabiegu LipoLife 3G jest konsultacja z lekarzem przeprowadzającym zabieg, który przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny i zleca odpowiednie badania niezbędne do rozpoczęcia terapii.

Kolejnym etapem jest zastosowanie się do zaleceń lekarza, które mogą dotyczyć zaleceń dietetycznych, odstawienia zażywanych leków i witamin, postępowania w przeddzień i dniu zabiegu, a także okresu rekonwalescencji. Każdorazowo, zakres zaleceń zależy od cech indywidualnych i w przypadku każdego Pacjenta może wyglądać odmiennie.

Częstotliwość

Zabieg LipoLife 3G – kompleksowa liposukcja laserowa jest procedurą jednorazową i nie wymaga powtórzeń w serii. Co oczywiście nie wyklucza możliwości kilkukrotnego przeprowadzenia zabiegu na kilku różnych obszarach lub przeprowadzenia po kilku miesiącach zabiegu pogłębiającego efekty.

Znieczulenie podczas zabiegu

Zabieg modelowania i wyszczuplania sylwetki LipoLife wykonywany jest na ogół w znieczuleniu miejscowym. Jednak na życzenie Pacjenta i po wykluczeniu przeciwwskazań do znieczulenia ogólnego, procedura może być również wykonana w warunkach sali operacyjnej, w znieczuleniu ogólnym.

Przebieg zabiegu LipoLife 3G

Pacjent po ostatniej konsultacji z lekarzem, tuż przed zabiegiem, przebiera się w ubrania do zabiegu i stosuje się do zaleceń osób koordynujących zabieg.

Procedura polega na wykonaniu małego nacięcia, a następnie doprowadzeniu znieczulenia miejscowego (tumescencyjnego) na obszarze poddawanym zabiegowi. Po upływie około  20 minut od podania znieczulenia, następuje procedura właściwa liposukcji.

Dzięki działaniu lasera diodowego uwalniane są komórki tłuszczowe, które są odprowadzane do sterylnego pojemnika i nadają się do dalszego wykorzystania w przeszczepie (lipotransferu).

Lekarz podejmuje decyzję o zakończeniu zabiegu w momencie, gdy usunięciu zostanie poddana odpowiednia ilość tkanki tłuszczowej. Jeżeli podczas ustalania planu terapii została podjęta decyzja o wykonaniu lipotransferu zostaje on przeprowadzony podczas tego samego zabiegu.

Czas trwania zabiegu

Zabieg LipoLife 3G na ogół trwa około 2-4 godzin, jednak całkowity czas zabiegu uzależniony jest od kilku indywidualnych czynników w tym przede wszystkim:

 • ilości tkanki tłuszczowej, która ma zostać poddana odessaniu,
 • liczby i wielkości obszarów zabiegowych,
 • rodzaju zastosowanego znieczulenia.

Skóra po zabiegu

Po zabiegu kompleksowej liposukcji laserowej LipoLife 3G skóra będzie zaczerwieniona, zasiniona i obrzęknięta. stan ten jest naturalny i utrzymywać się będzie do czasu wygojenia skóry po zabiegu. Cza gojenia jest indywidualny i może być różny w przypadku każdego Pacjenta.

Zalecenia pozabiegowe po zabiegu LipoLife 3G – kompleksowa liposukcja laserowa

Bezpośrednio po zabiegu Pacjent zostaje skierowany do sali, gdzie będzie mógł pozostać do chwili, gdy przestanie działać podawane podczas zabiegu znieczulenie.

Po zakończeniu zabiegu LipoLife 3G zaleca się noszenie specjalnej odzieży uciskowej przez okres kilku tygodni. Pomaga ona w przyspieszeniu procesów rekonwalescencji poprzez utrzymywanie skóry we właściwej pozycji. Wszystkie zalecenia po zabiegu, z uwzględnieniem indywidualnych wskazań, przedstawi lekarz prowadzący. Określi on również harmonogram wizyt kontrolnych i zaleci ewentualne włączenie do terapii zabiegów wspierających takich jak Endermologie LPG Alliance, naświetlanie lampami LED czy zabieg osoczem bogatopłytkowym HD PRP Magellan.

Ceny zabiegu LipoLife 3G – kompleksowa liposukcja laserowa

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu LipoLife 3G – kompleksowa liposukcja laserowa, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu LipoLife 3G – kompleksowa liposukcja laserowa – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu liposukcji laserowej LipoLife.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu LipoLife 3G sa przede wszystkim:

 • ogólny zły stan zdrowia,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • padaczka,
 • stwardnienie rozsiane,
 • choroba nerek i wątroby,
 • zaawansowana cukrzyca,
 • niektóre problemy hormonalne,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

W celu wykluczenia lub potwierdzenia przeciwskazań do zabiegu, należy skonsultować się ze specjalistą, który przeprowadzi wywiad i zleci niezbędne badania.