Skip to main content

Czy mezoterapia igłowa jest skuteczna?

Kto nie słyszał o mezoterapii igłowej? To jeden z najpopularniejszych zabiegów służących do rewitalizacji skóry nie tylko na twarzy, ale też na wielu innych obszarach ciała. Niweluje drobne zmarszczki, nawilża, pomaga w redukcji cellulitu i rozstępów, powstrzymuje łysienie. Czy działanie zabiegu rzeczywiście jest tak wszechstronne? Dla kogo jest przeznaczony?

Mezoterapia igłowa – kiedy warto?

Mezoterapia igłowa cieszy się ogromną popularnością ze względu na jej mało inwazyjny przebieg, brak efektów ubocznych i wysoką skuteczność. Można wykonać ją praktycznie na każdym obszarze ciała – bezpieczna mezoterapia skóry głowy czy okolicy oczu jest jak najbardziej możliwa. Zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, nawet bardzo młodych. Jego efekty doceniają także osoby z delikatną i wrażliwą skórą.

Powody, dla których Pacjenci najczęściej decydują się na mezoterapię igłową:

  • potrzeba szybkiej rewitalizacji i odżywienia skóry, szczególnie na twarzy, dekolcie i szyi,
  • utrata blasku i młodzieńczej witalności, 
  • obrzęki i zasinienia pod oczami,
  • poszarzała cera,
  • zmęczony wygląd twarzy, 
  • utrata jędrności,
  • drobne, mimiczne zmarszczki,
  • nadmierne wypadanie włosów,
  • rozstępy i cellulit.

Warto również wiedzieć, kiedy mezoterapia igłowa nie jest wskazana. Są to nieliczne sytuacje. Nie wykonuje się jej u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie jest również polecana osobom chorym na cukrzycę. Alergia na którykolwiek składnik preparatu również jest przeszkodą do wykonania zabiegu. Lekarz nie zdecyduje się na zabieg, gdy mamy stany ropne i zapalne skóry bądź opryszczkę.

Jakich efektów można spodziewać się po mezoterapii?

Podczas zabiegu skórze dostarczane są substancje aktywne, które pobudzają jej naturalne procesy regeneracyjne. Najczęściej wstrzykiwanymi preparatami są: kwas hialuronowy, kompleksy witaminowe, aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne, koenzymy, kofeina. W ten sposób skóra otrzymuje składniki niezbędne do rewitalizacji, odmłodzenia i nawilżenia. Metabolizm odżywionych komórek skóry znacznie się poprawia, dochodzi do stymulacji fibroblastów, produkcji kolagenu i elastyny, usprawnienia mikrokrążenia oraz ujędrnienia skóry. Cera po zabiegu staje się wyraźnie odmłodzona, bardziej sprężysta, powraca do swojego naturalnego kolorytu. 

Zanieczyszczenie środowiska, niekorzystna pogoda (wiatr, mróz, intensywne promieniowanie słoneczne), tryb życia (zwłaszcza palenie tytoniu czy nadużywanie alkoholu), wyczerpująca praca, stres oraz problemy ze snem odbijają się na wyglądzie skóry. Mezoterapia skutecznie niweluje skutki działania niekorzystnych czynników zewnętrznych. 

Mezoterapia – niska inwazyjność, wysoka skuteczność

Mezoterapię igłową wykonuje lekarz, który najpierw przeprowadza z Pacjentem szczegółowy wywiad i ocenia kondycję skóry. Informuje o przeciwwskazaniach i o przebiegu zabiegu. Metodą iniekcyjną  wstrzykiwane są niewielkie dawki substancji leczniczych w skórę właściwą. Wybór konkretnego koktajlu uzależniony jest od potrzeb Pacjenta oraz od obszaru ciała, na którym wykonywany jest zabieg.

Ogromną zaletą mezoterapii jest brak okresu rekonwalescencji. Nie ma też szczególnych zaleceń pozabiegowych. Trzeba mieć jedynie na uwadze, że po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą pojawić się wybroczyny i siniaczki. Może wystąpić rumień lub obrzęk, które znikają po kilku godzinach. Po zabiegu nie należy forsować skóry, a ewentualne, nieuciążliwe skutki uboczne łagodzić preparatami zaleconymi przez lekarza.

Jak długo utrzymują się efekty mezoterapii?

Mezoterapia przynosi szybkie efekty, które widoczne są już po pierwszym zabiegu. Konieczne jest jednak wykonanie pełnej serii zabiegów, aby cieszyć się efektami przez dłuższy czas. Najczęściej wykonuje się serię czterech zabiegów w regularnych odstępach. O dokładnej ilości i częstotliwości decyduje lekarz. W niektórych przypadkach zaleca się wykonywanie zabiegu raz w miesiącu przez pół roku. Regularne stosowanie mezoterapii pozwala osiągnąć młody wygląd skóry i spowalnia procesy starzenia.

Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Krakowie.

0