Skip to main content
,

Czy mezoterapię mikroigłową można robić latem?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, z którego zwykle korzystają osoby ze zmęczoną, odwodnioną skórą, pokrytą zmarszczkami, bliznami lub przebarwieniami. Rozważasz skorzystanie z tej metody, ale nie wiesz, czy mezoterapię można wykonywać również w okresie letnim? Sprawdź, czy nakłuwanie skóry urządzeniem z mikroigłami jest dozwolone o każdej porze roku.

Czy mezoterapię można robić w lecie? Tak, ale pamiętaj o fotoochronie

Mezoterapia mikroigłowa zaliczana jest do zabiegów całorocznych, tak więc, jak najbardziej możesz poddać się iniekcjom z indywidualnie dobranymi koktajlami również w letnich miesiącach. Pamiętaj jednak, aby obowiązkowo aplikować na skórę kremy ochronne z wysokim filtrem UV (minimum SPF 30). Wiedz, że po mezoterapii mikroigłowej nie wolno opalać skóry przez co najmniej 4 tygodnie (nie zaleca się też korzystania z solarium).

Wiedz, że zanim skorzystasz z mezoterapii (bez względu na jej rodzaj), musisz odbyć rozmowę kwalifikującą do zabiegu z lekarzem medycyny estetycznej lub kosmetologiem. Podczas spotkania uzyskasz informacje o wskazaniach, przeciwwskazaniach, przebiegu sesji zabiegowej oraz oczekiwanych efektach całej kuracji.

Rewitalizująco-odmładzający zabieg mezoterapii

Zabiegi mezoterapii mikroigłowej poprawiają jędrność i odżywiają skórę twarzy oraz ciała. Dzięki kilku sesjom terapeutycznym Twoja twarz, szyja, czy dekolt wygląda młodzieńczo, świeżo i zdrowo. Wszystko to zasługa gęstych mikronakłuć, które pobudzają procesy naprawcze i ułatwiają substancjom odżywczym dotarcie w głąb skóry. Dokładna liczna zabiegów jest ustalana indywidualnie. Jedna sesja zabiegowa trwa około 30 minut. 

Wielu pacjentów zainteresowanych mezoterapią mikroigłową zastanawia się, jakie substancje mogą zawierać ampułki używane podczas iniekcji? Mogą to być np.: peptydy, aminokwasy, mikroelementy, kwas hialuronowy. Urządzenie do mezoterapii pozwala specjaliście wykonującemu zabieg precyzyjnie ustalić głębokość oraz częstotliwość nakłuć. Wiedz, że podczas procedury używane są sterylne igły jednorazowego użytku, co sprawia, że mezoterapia jest bardzo bezpieczną kuracją. 

Jak dbać o skórę po mezoterapii mikroigłowej? Od razu po zabiegu możesz wrócić do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Pamiętaj jednak, aby przez 5-7 dni nie wykonywać peelingu ani depilacji w rejonie poddanym iniekcjom. Odstaw też na ten czas kosmetyki z drażniącymi składnikami np. alkoholem, kwasami na rzecz łagodnych preparatów (najlepiej dermokosmetyków). Podczas mycia unikaj pocierania skóry, staraj się delikatnie ją osuszać za pomocą świeżego ręcznika bawełnianego. Przestrzegaj wszystkich zaleceń pozabiegowych, jakie otrzymasz od lekarza lub kosmetologa, a regeneracja skóry przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Komu szczególnie polecamy zabiegi mezoterapii mikroigłowej?

Mezoterapia mikroigłowa działa rewitalizująco na skórę, niweluje:

  • drobne zmarszczki mimiczne, 
  • przebarwienia,
  • rozstępy,
  • cellulit,
  • blizny (o różnym pochodzeniu),

Umiejętnie przeprowadzony zabieg skutecznie spłyca bruzdy i wyrównuje koloryt. Dzięki dobroczynnym mikronakłuciom wykonywanym specjalnym urządzeniem lub dermarollerem nie musisz już nakładać na twarz mocno kryjącego podkładu, by zatuszować różne niedoskonałości skóry. 

Mezoterapia mikroigłowa nadaje skórze świeży wygląd, może być wykonywana w ramach profilaktyki przeciwstarzeniowej u osób 25+. Ta popularna technika mikronakłuwania skóry jest polecana zarówno młodym, jak i dojrzałym pacjentom (kobietom, mężczyznom).

Jeśli chcesz poddać się mezoterapii lub spróbować innych zabiegów medycyny estetycznej, umów się na konsultację w naszej Klinice Miracki w Warszawie. Zaufaj doświadczeniu i wiedzy naszych specjalistów, satysfakcja gwarantowana!

Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Krakowie.

0