Skip to main content

Jak dbać o skórę naczynkową? Prezentujemy 5 najważniejszych zasad

Skóra naczynkowa wymaga odpowiedniej i systematycznej pielęgnacji, za którą Twoja cera zrewanżuje się wyraźną poprawą wyglądu. Natomiast zaniedbania mogą doprowadzić nie tylko do powstania sieci „pajączków”, ale także rumienia i trądziku różowatego. Dowiedz się, co sprzyja skórze naczynkowej, a jakie czynniki uniemożliwiają utrzymanie jej w dobrym stanie.

1. Ochrona przeciwsłoneczna

Stosowanie odpowiedniej ochrony przed szkodliwym działaniem UV to absolutna podstawa w pielęgnacji skóry, zwłaszcza naczynkowej. Osoby posiadające ten rodzaj cery powinny stosować kremy SPF 30, choć najlepszym rozwiązaniem byłby filtr 50. Promienie UV uszkadzają ścianki naczyń włosowatych i sprawiają, że stają się coraz cieńsze. Oprócz stosowania kremu z filtrem warto też nosić nakrycie głowy osłaniające twarz. Obok rezygnacji z długotrwałej ekspozycji na słońce powinno się też zaniechać opalania w solarium.

2. Delikatność w pielęgnacji

Poranna i wieczorna pielęgnacja cery naczyniowej oparta jest o dwie, priorytetowe zasady – delikatność i systematyczność. Krem dla skóry naczynkowej powinien posiadać w swoim składzie witaminy K, C, E, PP, wyciąg z kasztanowca, rumianek, algi, zieloną i białą herbatę czy miłorząb japoński, ponieważ wzmacniają one kruche naczynka i zwiększają ich elastyczność. Kosmetyki dobrze jest trzymać w lodówce, ponieważ podczas aplikacji będą koić chłodem. W składzie produktów pielęgnujących wystrzegaj się alkoholu, mocznika, kwasu mlekowego i produktów zapachowych. W rutynie pielęgnacyjnej należy zrezygnować z gorącej i zimnej wody, peelingów mechanicznych i szorstkich gąbek czy szczoteczek.

3. Zabiegi laserowe – zamykanie naczynek, redukcja rumienia i trądziku różowatego

W walce z pojawiającymi się na twarzy naczynkami, rumieniem czy trądzikiem różowatym niezrównana jest laseroterapia. W Klinice Miracki oferujemy naszym Pacjentom aż 4 rodzaje laserów, które doskonale sprawdzają się w redukcji schorzeń typowych dla skóry naczynkowej: Cutera Excel V, Cutera Excel V+, Cutera Excel V+ Genesis V oraz Alma Harmony Dye-VL. Najnowocześniejszym laserem naczyniowym na świecie jest Cutera V+. Klinika Miracki jest jedynym miejscem w Warszawie dysponującym tą zaawansowaną technologią. Laser ten wyposażony jest w dwie głowice: CoolView służącą do leczenia głębszych i powierzchniowych zmian naczyniowych, która posiada system chłodzenia minimalizujący nieprzyjemne doznania, oraz wysoce precyzyjną rączkę Dermastat. Zamykanie naczynek zarówno na twarzy, jak i na nogach jest bezpieczne, skuteczne i trwałe. Natomiast nowy laser Genesis V jest rewolucyjnym urządzeniem, które działa na skórę kompleksowo. Dokonuje biostymulacji skóry: usuwa zmarszczki równocześnie zamykając popękane naczynka i redukując przebarwienia.

4. Dieta na naczynka

Dieta osoby borykającej się z pękającymi naczynkami powinna być bogata w witaminy C, E i K, które dodatkowo można suplementować. Znajdziesz je głównie w zielonej pietruszce, papryce, cytrusach, czarnej porzeczce (witamina C), orzechach, nasionach słonecznika, migdałach, szpinaku (witamina E), warzywach kapustnych, truskawkach, pomidorach, soi (witamina K). Na skórę naczyniową doskonale działa też cynk, selen i miedź, dlatego warto wprowadzić do menu produkty bogate we wspomniane minerały: jaja, ryby, otręby, czosnek, orzechy i produkty zbożowe. Lepiej zrezygnować natomiast z alkoholu, ostrych przypraw oraz mocnej kawy i herbaty.

5. Unikaj wahań temperatury

Gwałtowne zmiany temperatur nie sprzyjają skórze naczynkowej, dlatego staraj się unikać intensywnego chłodzenia w upalny dzień czy mocnego ogrzewania po powrocie do domu zimą. Wysoka temperatura jest szczególnie szkodliwa, nawet jeśli pozbawiona promieniowania UV. Spróbuj zrezygnować więc z długich, gorących kąpieli, sauny i bardzo gorących napojów i posiłków.

Zapisz się na wizytę już dziś!

Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Krakowie.

0