Skip to main content
skóra po depilacji laserem

Jak wygląda skóra po depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych metod na pozbycie się zbędnego owłosienia. Zwykle wymaga kilku sesji, aby zapewnić długotrwałą redukcję owłosienia z danego obszaru. Po każdym zabiegu skóra może być zaczerwieniona i wymaga szczególnej pielęgnacji. Natomiast po serii zabiegów można zapomnieć o używaniu maszynki do golenia czy wosku, co eliminuje takie problemy, jak wrastające włoski, krostki, skaleczenia i podrażnienia. Wyjaśniamy, jak wygląda skóra po laserowym usuwaniu owłosienia i jak należy o nią dbać.

Na czym polega zabieg laserowego usuwania owłosienia?

Depilacja laserowa to szybki i mało bolesny zabieg kosmetologiczny. Odbywa się bez znieczulenia, ponieważ skóra podczas zabiegu chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza, zapewniającym wysoki komfort pacjentowi. Usuwanie owłosienia laserem możliwe jest dzięki zjawisku selektywnej fototermolizy. Impulsy światła laserowego wchodzą w kontakt z melaniną zawartą w mieszkach włosowych, uszkadzają je za pomocą wysokiej temperatury i skutecznie zatrzymują wzrost włosów. Każdy kolejny zabieg odbywa się po ustalonym czasie (kilka tygodni) tak, żeby możliwe było wyłapanie wszystkich włosów w fazie anagenu (aktywnego wzrostu).

Wygląd skóry po depilacji laserowej

Osoby, które rozważają depilację laserową, często zastanawiają się, czego mogą spodziewać się po każdym zabiegu. I chodzi nie tylko o efekty, jakie może dać laser do depilacji, ale też o jego bezpieczeństwo i ewentualne skutki uboczne. Odczucia podczas zabiegu zależą w dużej mierze od indywidualnego progu bólu. Większość naszych pacjentów ocenia depilację laserową jako mało bolesną. Dzięki takim urządzeniom, jak Vectus, Thunder czy Motus możliwe jest przeprowadzenie całkowicie komfortowej epilacji. Odpowiednie dopasowanie parametrów zabiegu sprawia, że depilacja jest szybka, mało bolesna i bezpieczna dla pacjenta, niezależnie od koloru jego włosów czy karnacji.

Po zakończeniu zabiegu można odczuwać tymczasowy dyskomfort, który można złagodzić przy pomocy zimnych okładów czy specjalnych kremów przepisanych przez kosmetologa. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, mogą pojawić się na niej niewielkie krostki. Do rzadkich powikłań depilacji laserowej należą oparzenia, które wynikają ze źle dobranych parametrów zabiegu. W takiej sytuacji należy niezwłocznie zgłosić się do kosmetologa, który wykonywał zabieg. Stosowane w Klinice Miracki urządzenia to technologie o wysokim profilu bezpieczeństwa, w których do minimum wyeliminowano możliwość wystąpienia powikłań.

Jak zadbać o skórę po zastosowaniu lasera do depilacji?

Wygląd skóry po zabiegu epilacji laserowej w dużej mierze zależy od przestrzegania zaleceń kosmetologa. Specjalista zazwyczaj zaleca używanie delikatnego, hipoalergicznego balsamu nawilżającego, łagodnego kremu lub olejku do ciała. By dać skórze w pełni się zregenerować, przez pewien czas po zabiegu unikaj sauny, solarium, peelingów chemicznych oraz gorących kąpieli z użyciem gąbek, myjek czy szczotek do masażu. Jeśli na obszarach poddanych depilacji wystąpią chwilowe podrażnienia, zaczerwienienia, lekka opuchlizna lub krostki, kosmetolog zaleci chłodzące kompresy lub stosowanie takich środków, jak bepanten, alantan, panthenol czy hydrokortyzon.

Depilację laserową można wykonywać przez cały rok, również latem lub wiosną kiedy dni są bardziej słoneczne, jednak zarówno przed zabiegiem, w trakcie, jak i przez około miesiąc od zakończenia laseroterapii, należy pamiętać o stosowaniu wysokich filtrów przeciwsłonecznych, a najlepiej unikać opalania miejsc poddanych depilacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat depilacji laserowej, skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.

0