Wypadanie włosów, łysienie, powstawanie zakoli, przerzedzanie się włosów. To jeden z niewielu problemów estetycznych, z którym cześciej zgłaszają się mężczyźni niż kobiety do kliniki medycyny estetycznej. Związane jest to z faktem, że wypadaniu włosów sprzyja aktywność testosteronu, hormonu, który dominuje u mężczyzn.
Jednak rzecz jasna na problemy z wypadaniem włosów skarżą się również kobiety – nadmierna ilość zabiegów kosmetycznych na włosy, forsowanie ich intensywnymi zabiegami nie sprzyja zachowaniu kondycji zdrowych, błyszczących i sprężystych oraz gęstych włosów.

Na szczęście współczesna medycyna estetyczna doskonale radzi sobie z problemem wypadania włosów. Poza nowoczesnymi metodami przeszczepu włosów, lekarz medycyny estetycznej dysponuje szeregiem innych, mniej inwazyjnych z perspektywy Pacjenta zabiegów przeciwdziałających wypadaniu włosów. Wśród najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów na wypadanie włosów znajdują się bez wątpienia zabiegi karboksyterapii, która poprawiając ukrwienie skóry głowy bardzo korzystnie wpływa na odbudowę i regenerację włosów. Równie popularnymi procedurami przeciw wypadaniu włosów są zabiegi wysokostężonym osoczem bogatopłytkowym, czy zabiegi mezoterapii specjalnymi koktajlami odżywczymi przygotowanymi specyficznie do regeneracji skóry głowy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów przeciwdziałających wypadaniu włosów.