Jeżeli Twoja skóra traci swój naturalny koloryt, staje się wyraźnie zmęczona, ziemista i poszarzała; jeżeli czujesz że utrata świetlistości skóry staje się zauważalnym defektem, czas sięgnąć po nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej przywracające utraconą świetlistość skóry.

Utrata świetlistości skóry jest związana z naturalnymi procesami fotostarzenia skóry. Z czasem utrata świetlistości skóry dotyka wszystkich niezależnie od płci i trybu życia. Oczywiście są czynniki które sprzyjają utracie świetlistości skóry, takie jak nadmierne forsowanie skóry, wystawianie jej na działanie ekstremalnych warunków atmosferycznych, spożywanie alkoholu i tytoniu, przesuszanie i brak regularnej pielęgnacji.

Na metody zapobiegania i leczenia utraty świetlistości skóry składa się ogromna liczba nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej. Od uwielbianego przez gwiazdy Holywood zabiegu Hydrafacial – mikrodermabrazji wodnej o niesamowitych efektach, poprzez nowoczesne zabiegi laserowe, w tym zabiegi innowacyjnymi laserami pikosekundowymi. Aż po peelingi lekarskie, zabiegi karboksyterapii, mezoterapii, wysokostężonego osocza bogatopłytkowego.

Aby skutecznie zniwelować utratę świetlistości skóry należy zawsze korzystać z pomocy doświadczonych lekarzy i kosmetologów w klinikach, które dzięki obszernej ofercie zabiegowej mogą dostosować zabieg przeciwdziałający utracie świetlistości skóry do każdego indywidualnego przypadku.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą zabiegów zapobiegających utracie świetlistości skóry.