Skip to main content
,

Czym smarować twarz po mezoterapii? Specjaliści z naszej kliniki w Katowicach radzą

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg kosmetologiczny, który ma dobroczynny wpływ na odwodnioną, suchą i pozbawioną blasku skórę. Wiele pacjentek korzystających z dobroczynnego działania iniekcji z substancjami aktywnymi lub lekami zastanawia się, czym najlepiej smarować twarz po mezoterapii. Sprawdźmy, co na ten temat sądzą eksperci z naszej Kliniki.

Pielęgnacja skóry po mezoterapii – czym smarować twarz?

Mezoterapia igłowa to zabieg o niskiej inwazyjności, nie oznacza to jednak, że skóra poddana serii iniekcji nie wymaga szczególnego traktowania. By wzmocnić i przyspieszyć regenerację pozabiegową skóry warto stosować łagodne preparaty (bez substancji drażniących), które wchodzą w skład Twojej codziennej rutyny. Dobrym wyborem będzie zarówno krem nawilżający, jak i krem kojący, który złagodzi ewentualne zaczerwienienia, czy obrzęk twarzy.

Pamiętaj, aby stosować jedynie preparaty testowane dermatologicznie o bezpiecznym i sprawdzonym składzie (skonsultowane z dermatologiem lub specjalistą kosmetologiem wykonującym zabieg mezoterapii).

Po mezoterapii igłowej przez około 4 tygodnie nie powinno się eksponować skóry na działanie promieni słonecznych (mamy na myśli zarówno tradycyjne kąpiele słoneczne, jak i korzystanie z solarium). Bez względu na to, czy planujesz skorzystanie z zabiegu latem, czy zimą, pamiętaj o aplikowaniu na skórę kremu z filtrem ochronnym SPF 30 lub SPF 50. 

Czego nie robić po mezoterapii igłowej? Podstawowe zalecenia pozabiegowe

Przez około 7 dni od zabiegu mezoterapii igłowej nie powinno się wykonywać peelingów ani aplikować na skórę kosmetyków z retinoidami oraz kwasami (nie należy stosować żadnych preparatów o działaniu silnie złuszczającym skórę). Niewskazane jest również korzystanie w tym okresie z basenu, sauny, czy wykonywanie intensywnych ćwiczeń fizycznych. Pamiętaj, aby przez co najmniej 24 godziny od mezoterapii nie nakładać na twarz makijażu i unikaj skrajnych temperatur.

Pamiętaj, że aby cieszyć się efektami podskórnych i śródskórnych iniekcji, nie możesz zapominać o odpowiedniej pielęgnacji skóry. Wybór doświadczonego i wykwalifikowanego specjalisty to połowa sukcesu. Drugą połowę stanowi ścisłe przestrzeganie zaleceń pozabiegowych, w tym pielęgnacyjna rutyna. 

Jak mezoterapia igłowa wpływa na skórę? Wskazania do zabiegu

Podczas mezoterapii igłowej skóra otrzymuje szereg cennych substancji aktywnych, za sprawą których zostaje zrewitalizowana, odmłodzona i optymalnie nawilżona. Kontrolowane mikrouszkodzenia w skórze prowokują ją do intensywnej regeneracji. Mezoterapia igłowa poprawia metabolizm komórek, poprawia mikrokrążenie, dzięki czemu Twoja cera odzyskuje blask i utraconą jędrność. Procedura zabiegowa jest szczególnie polecana w przypadku pacjentek, które zmagają się z:

  • zasinieniami pod oczami, 
  • wiotką skórą,
  • drobnymi zmarszczkami,
  • poszarzałą cerą,
  • obrzękami pod oczami,
  • rozstępami i cellulitem.

Wiedz, że mezoterapia igłowa nie wiążę się z bólem, dzięki czemu bez obaw możesz poddać się tej bezpiecznej i wysoce efektywnej kuracji. Zabieg zawsze poprzedza rozmowa kwalifikująca z ekspertem. Podczas spotkania w gabinecie specjalisty omawianie są wskazania, przeciwwskazania, oczekiwania pacjenta i spodziewane efekty terapii. Jak często poddawać się mezoterapii igłowej? To dość indywidualna kwestia. Standardowo w większości przypadków zaleca się serię 3-4 zabiegów wykonywanych w 2-4 tygodniowych odstępach czasu. Wiedz, że mezoterapia igłowa może być stosowana nie tylko w rejonie twarzy. Dzięki tej uniwersalnej metodzie możesz poprawić stan skóry szyi, dekoltu, grzbietu dłoni, czy głowy pobudzając porost nowych włosów i zagęszczając przerzedzoną fryzurę.

Jeśli chcesz poddać się mezoterapii, umów się na wizytę konsultacyjną w naszej Klinice Miracki w Katowicach!

Zapraszamy też na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Łodzi i Krakowie.

0