Skip to main content
,

Mikrodermabrazja czy mezoterapia? Eksperci z naszej kliniki w Katowicach radzą

Mikrodermabrazja i mezoterapia to powszechnie wykonywane zabiegi na twarz, które zawdzięczają swoją popularność doskonałym efektom, w postaci szybkiej poprawy wyglądu skóry. Wiele pacjentek naszej Kliniki waha się, którą z tych procedur wybrać. Sprawdźmy, jakie są zalety obu zabiegów i przyjrzymy się bliżej każdemu z nich.

Jak działa mikrodermabrazja? Zalety zabiegu

Mikrodermabrazja to specjalistyczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który poprzez mechaniczne ścieranie pozbawia skórę martwego naskórka. Głęboki peeling może być przeprowadzany za pomocą kryształków diamentu (mikrodermabrazja diamentowa), korundu (mikrodermabrazja korundowa) lub strumienia wody (mikrodermabrazja wodna). Ogólnie mikrodermabrazja sprawia, że skóra twarzy jest bardziej witalna, ma wyrównany koloryt i odzyskuje elastyczność. Dzięki kilku sesjom zabiegowym możesz zlikwidować:

  • przebarwienia, 
  • drobne zmarszczki, 
  • blizny (również potrądzikowe),
  • zaskórniki.

Mikrodermabrazja jest szczególnie polecana posiadaczkom cery tłustej i mieszanej, doskonale radząc sobie z nadprodukcją sebum (łoju). Oczywiście może być przeprowadzana u kobiet o każdym typie cery. Za sprawą kuracji możesz odmłodzić swój wygląd, przywrócić skórze witalność, zdrowy blask oraz wygładzić wszelkie nierówności. Dzięki tej metodzie cera jest odświeżona i rozjaśniona. Należy podkreślić, iż mikrodermabrazja sprawdza się nie tylko w rejonie twarzy, ale też dekoltu, szyi, pleców i całego ciała. Warto wspomnieć, że ten popularny zabieg oczyszczający nie wiąże się z dyskomfortem, nie ma więc potrzeby zastosowania znieczulenia. To jeden z mniej inwazyjnych zabiegów, który daje natychmiastowe rezultaty.

Jak działa mezoterapia? Mocne strony iniekcji

Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg pielęgnacyjny, który rewitalizuje zmęczoną, starzejącą się skórę i przywraca jej młodzieńczy blask. Iniekcje mogą obejmować twarz, szyję, dekolt oraz grzbiet dłoni. Świetne efekty daje również mezoterapia owłosionej skóry głowy, która jest polecana osobom zmagającym się z intensywną utratą włosów i słabym porostem. Na wstępie należy podkreślić, że biorąc pod uwagę sposób podawania substancji aktywnej lub leku, mezoterapia dzieli się na kilka rodzajów:

  • mezoterapię igłową,
  • mezoterapię mikroigłową,
  • mezoterapię bezigłową,
  • mezoterapię frakcyjną (laserową).

Dzięki indywidualnie dobranej mezoterapii możesz zregenerować skórę, poprawić jej kolorytu i elastyczność, spłycić drobne zmarszczki. Seria iniekcji pozwala również pozbyć się niechcianych zmian barwnikowych, rozstępów oraz szpecących blizn o różnym pochodzeniu. Wiele kobiet poddaje się mezoterapii z myślą o zredukowaniu cellulitu, obrzęków. Z kolei mężczyźni często traktują iniekcje jako element wspomagający leczenie łysienia. Zaletą kuracji jest krótki czas trwania procedur zabiegowych, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz minimalne ryzyko powikłań.

Co jest lepsze – mikrodermabrazja czy mezoterapia? Łączona kuracja

Zarówno mikrodermabrazja, jak i mezoterapia niosą ze sobą wiele korzyści, wpływają pozytywnie na kondycję skóry, dając szybkie rezultaty. Wartościowanie tych dwóch procedur nie ma sensu, co więcej możemy łączyć poszczególne typy zabiegów (np. mikrodermabrazję diamentową z mezoterapią bezigłową), intensyfikując efekt finalny. Wykonanie mikrodermabrazji przed mezoterapią może poprawić wchłanialność składników aktywnych zawartych w odżywczych koktajlach oraz stosowanych kosmetykach. Warto podkreślić, że oba zabiegi mogą być przeprowadzane przez cały rok i nie wymagają szczególnych przygotowań ze strony pacjentki. Oczywiście kurację zawsze poprzedza konsultacja ze specjalistą, który przedstawia listę wskazań, czynników wykluczających i przedstawia przebieg danego zabiegu.

Chcesz poddać się mezoterapii lub mikrodermabrazji i pozbyć się kompleksów? Nie czekaj i umów się na już dziś wizytę konsultacyjną w naszej Klinice Miracki w Katowicach!

Zapraszamy też na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Łodzi i Krakowie.

0