Skip to main content

Pryszcze na nogach

Pryszcze na nogach – informacje ogólne:

Czerwone krostki powstające na naszych nogach są najczęściej stanami zapalnymi. Wynikają one w głównej mierze ze stosowania kilkukrotnie jednej maszynki do golenia. Z czasem narzędzie to przestaje być precyzyjne, a wtedy na naszej skórze pozostają drobne włoski. Te z kolei, w połączeniu z potem, brudem oraz bakteriami, mogą przyczynić się do powstawania pryszczy. Zanieczyszczenia te są blokowane w naszych porach przez sebum. Ten łój skórny produkowany jest w naszych gruczołach łojowych. Jego zwiększoną ilość możemy zauważyć podczas okresu dojrzewania. Wtedy też hormony mogą nie pracować prawidłowo i przyczyniać się do produkowania jej nadmiaru. Pamiętajmy jednak, że wpływ na pojawiające się pryszcze może mieć również genetyka.

Pryszcze na nogach – zapobieganie:

Pamiętajmy przede wszystkim o stosowaniu specjalnych pianek do golenia. Nie używamy mydła, które nie zapewni nam prawidłowego poślizgu maszynki na skórze, a tylko ją wysuszy. Równie ważna jest częsta zmiana maszynek do depilacji, których ostrza bardzo szybko się tępią. Warto również namoczyć, w ciepłej wodzie, nasze nogi przed depilacją. Ten kilkuminutowy zabieg z pewnością zmiękczy włoski, które łatwiej zostaną usunięte. Pierwsze pociągnięcie maszynki na nogach nie powinno iść pod włos – uszkadzamy tym tylko skórę! Dlatego warto jest zacząć usuwanie niechcianych włosków ruchem zgodnym z kierunkiem wzrostu włosa.

Pryszcze na nogach – zabiegi:

Po skończonej depilacji nie zapominajmy o peelingu! Jego działanie zapewni nam czystą skórę czyniąc ją jedwabiście gładką, a dodatkowo usunie martwy naskórek. Gdy nawet to nie pomaga w pozbyciu się pryszczy z naszych nóg, warto jest wziąć pod uwagę zmianę sposobu depilacji. Być może zabieg laserowego usuwania włosków okaże się znacznie lepszy niż maszynka? Gdybyśmy nie były przekonane do tej formy depilacji warto wypróbować do tego wosk. Przede wszystkim zaś pamiętajmy by pojawiających się pryszczy nie wyciskać!

Vectus

Thunder

Motus