AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze z ropą

Ich pojawienie się, zwłaszcza na twarzy z pewnością nie należy do przyjemnych. Pryszcze z ropą skutecznie psują nastrój i sprawiają, że obniża się pewność siebie. Wiele osób borykających się z krostami ropnymi, niezależnie od wieku przeżywa to doświadczenie w podobny sposób. Problem ten dotyczy zarówno chłopców, jak i dziewcząt w wieku dojrzewania, a także dorosłych. Warto skutecznie przeciwdziałać ich powstawaniu oraz podjąć właściwe leczenie.

Pryszcze z ropą – przyczyny

Powodem występowania krost ropnych najczęściej jest trądzik młodzieńczy. Objawy tej choroby to zaskórniki, grudki oraz wypryski na twarzy, klatce piersiowej oraz plecach. Przyczyną ich powstawania może być również tłusta cera, a także niewłaściwa dieta czy stosowanie używek. Niestety pryszcze z ropą prawie zawsze pozostawiają mniej lub bardziej widoczne blizny, dlatego wskazane jest podjęcie odpowiedniego leczenia.

Pryszcze z ropą – leczenie

Leczenie trądziku młodzieńczego powinno odbywać się zarówno poprzez zastosowanie leków wewnętrznych, jak i zabiegów przeprowadzanych zewnętrznie na skórze. W tym celu należy skorzystać z pomocy specjalistów – dermatologa i kosmetologa, którzy efektywnie pomagają w pozbyciu się niechcianych wyprysków na twarzy. W łagodnym przebiegu trądziku miejscowo stosowane są preparaty z antybiotykiem, kwasem azelainowym oraz retinoidami. Natomiast w przypadku nasilonych objawów, konieczna jest doustna kuracja antybiotykowa (tetracykliny) oraz przyjmowanie izotretynoiny, czyli pochodnej witaminy A. Pod wpływem przyjmowania izotretynoiny zmniejsza się aktywność gruczołów łojowych, a niepożądane zmiany skórne znikają. Najlepszy sposób na pryszcze to połączenie przyjmowania leków doustnych z wykonywaniem zabiegów medycyny estetycznej, takich jak na przykład maseczki, peelingi czy zastosowanie lasera z głowicą Acne.

Pryszcze z ropą – profilaktyka

Profilaktyka wobec wyprysków na twarzy obejmuje zdrowe odżywianie, w postaci spożywania produktów niskotłuszczowych oraz unikania ostrych przypraw, słodyczy, żywności przetworzonej i fast foodów. Doskonały sposób na pryszcze i zarazem środek zapobiegawczy wobec ich powstawania to także rezygnacja z używek, takich jak papierosy czy alkohol. Ponadto, bardzo ważne jest staranne i częste oczyszczanie twarzy z nadmiaru sebum i używanie specjalnych preparatów, przeznaczonych do cery trądzikowej. Istotne jest też stosowanie odpowiednich, wysokojakościowych kosmetyków do makijażu, które nie zatykają porów. Dobrze jest także zadbać o unikanie stresu oraz prawidłową ilość snu, ponieważ te czynniki również przekładają się bowiem w dużej mierze na powstawanie i rozwój krost ropnych.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy z ropą

Zabiegi, które warto wykonać w leczeniu pryszczy z ropą, a także każdego stadium trądziku młodzieńczego oraz blizn potrądzikowych to między innymi: 

Yellow Peel

Cosmelan

Peeling Refresh

Maska tretinoinowa

Alma Harmony Acne

Peeling Salipeel Lic

Alma Harmony Acne

Peeling chemiczny

PRX

Sebacia

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki