Menu
najnowszy zabieg na łysienie Klinika Miracki Warszawa Smart Graft

Przeszczep włosów Smart Graft

Zabieg nowatorskiego przeszczepu włosów Smart Graft to całkowicie nowa jakość w medycznej walce o piękne, gęste, równomierne owłosienie! Jeżeli zmagacie się Państwo z problemem rzadkich lub wypadających włosów, jeżeli walczycie z problemem łysienia lub powiększających się zakoli –zabieg Smart Graft jest zabiegiem właśnie dla Was.

Co bardzo ważne, zabieg przeszczepu włosów Smart Graft to rozwiązanie również dla tych osób, których problem ze zbyt rzadkim i słabym owłosieniem dotyczy nie tylko skóry głowy, ale też innych obszarów ciała. Procedura Smart Graft pozwala bowiem na skuteczny i mało inwazyjny przeszczep włosów również w inne obszary – dzięki zabiegowi Smart Graft możecie Państwo uzupełnić na przykład niezbyt bujny zarost, co powoduje, że Smart Graft jest ulubionym zabiegiem mężczyzn.

Efektem zabiegu przeszczep włosów Smart Graft jest przywrócenie naturalnego, gęstego i pięknego owłosienia w wybranym obszarze. Co bardzo istotne efekt zabiegu Smart Graft jest bardzo naturalny, linia przeszczepionych włosów jest praktycznie nie do odróżnienia od tej naturalnej, jaką obradowała Pacjenta natura.

Przeszczep włosów Smart Graft

Włosy po zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft rosną w naturalnym tempie i przechodzą przez pełen cykl wzrostu włosa od anagenu po telogen. A zatem pierwsze włosy wyrastające po przeszczepie Smart Graft Pacjent może dostrzec po około 2-3 miesiącach, zaś na pełen efekt trzeba poczekać ok. 12-14 miesięcy. Różnorodność igieł i precyzja zabiegu pozwalają na dowolne wyprofilowanie fryzury i przyszłej linii włosów, która do złudzenia przypominać będzie naturalną granicę owłosienia.

W powszechnej opinii pokutuje stereotyp, że linia przeszczepu włosów jest nienaturalnie „odcięta” od pozostałej części skóry i oddziela ją od niej cienka, ale zauważalna blizna. W przypadku zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft naturalny rezultat jest jednym z najważniejszych atutów zabiegu. Po przeszczepie włosów Smart Graft nie pozostają blizny zaś linia włosów przeszczepionych jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnej linii włosów.

 

Przeszczep włosów Smart Graft

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Obszar zabiegu1  zabieg
1 graft15 zł
1 graft - zabieg powyżej 1000 graftów10 zł 15 zł
Cena minimalna zabiegu4000 zł

 

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Leczenie łysienia
 • Znaczące zagęszczenie włosów skóry głowy
 • Likwidacja zakoli
 • Zapobieganie efektom łysienia
 • Zbudowanie naturalnej, męskiej linii zarostu w przypadku Panów
Leczenie łysienia
 • Rekonstrukcja owłosienia okolicy oka: brwi lub rzęs
 • Przywrócenie owłosienia na obszarach pokrytych bliznami
 • Ukrycie blizn po wcześniej przeprowadzanych starszych procedurach przeszczepu włosów (zabiegi „strips”)

Mocne strony zabiegu

Jednak zalety zabiegu Smart Graft to nie tylko możliwość przeszczepu włosów w różne obszary. Przede wszystkim na tle innych, starszych zabiegów przeszczepu włosów Smart Graft wyróżnia się:

 • czasem trwania zabiegu (procedura przeszczepu włosów jest znacznie szybsza),
 • niską inwazyjnością,
 • niską bolesnością,
 • bardzo dużą efektywnością: przeżywalność pobranych cebulek włosów jest sięga nawet 98% dzięki zamkniętemu systemowi pobierania i nawilżania pobranych do przeszczepu włosów,
 • skróconym do minimum okresem rekonwalescencji,
 • brakiem widocznych blizn pozabiegowych,
 • naturalnym efektem zabiegu: linia przeszczepionych włosów nie wygląda sztucznie, jest nie do rozpoznania dla osób postronnych.

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

Technologia
Przeszczep włosów przeprowadzany jest w pełni zamkniętym, sterylnym systemie gwarantującym najwyższą możliwą przeżywalność pobranych włosów (około 98%).
Precyzja
Uzyskanie naturalnej linii włosów oraz brak blizn po pobraniu materiału jest możliwe dzięki zastosowaniu rozbudowanego systemu narzędziowego. Bardzo szeroki zestaw głowic pozwala na przeprowadzenie zabiegu z ogromną precyzją.

Częstotoliwość
Zabieg przeszczepu włosów Smart Graft jest zabiegiem jednorazowym, choć oczywiście można wykonywać go w kilku obszarach lub po upływie kilku lat powtórzyć zabieg dla zwiększenia efektów.

Zasada Działania

Przygotowanie do zabiegu

Po znieczuleniu skóry i ustaleniu obszarów, z których pobrane i w które zaimplementowane zostaną włosy lekarz wybiera właściwą głowicę ze skalpelem dopasowując średnicę do grubości pobieranego włosa. Następnie rozpoczyna procedurę pobierania pojedynczych zespołów mieszkowych.

Pobieranie graftów do przeszczepu

Igła przy pomocy której pobierany jest włos działa w ruchu obrotowym, co powoduje że procedura przeprowadzana jest znacznie szybciej i w bardziej dla lekarza komfortowy sposób. Dodatkowo system wyposażony jest w separator uniemożliwiający wbicie igły na głębokość większą niż 1 mm co zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.

Przekazanie włosów do pojemnika Smart Graft

W kolejnej fazie, pobrane włosy są przekazywane w zamkniętym sterylnym systemie do pojemników, w których stworzone zostały warunki do przechowywania włosów ze szczególną dbałością o ich przeżywalność. W pojemnikach utrzymywana jest stała temperatura 6-8 stopni Celsjusza (optymalna dla włosów) oraz regulowany jest poziom nawilżenia roztworem soli fizjologicznej. Dzięki przechowywaniu w tym bezpiecznym dla włosów środowisku, przeżywalność włosów przeszczepianych metodą Smart Graft sięga 98% czyli wielokrotnie więcej niż w przypadku starszych metod.

Implantacja włosów

W ostatniej fazie zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft przy użyciu precyzyjnej głowicy wyposażonej w igłę włosy są implantowane w wybrany obszar. Lekarz używając precyzyjnego „pena” wszczepia kolejne zespoły mieszkowe z niezwykłą precyzją kształtując na tym etapie perfekcyjną, naturalną linię przyszłych włosów. Nowoczesna pompa zapewnia szybkość i ogromną efektywność zabiegu.

Wskazania

 • łysienie androgenowe (mężczyzn i kobiet)
 • łysienia pourazowe
 • łysienie po napromieniowaniu lub poparzeniach
 • łysienie będące wynikiem wcześniej przebytych stanów zapalnych skóry
 • utrata owłosienia w obszarze, na którym powstały blizny pooperacyjne
 • ubytki owłosienia w obszarze brwi, brody, wąsów i rzęs
 • ubytki owłosienia w obszarze klatki piersiowej

Przeciwwskazania

 • zaawansowana cukrzyca i choroby układu krążenia
 • aktywne stany zapalne skóry w obszarze poddawanym leczeniu
 • łysienie plackowate
 • łuszczyca
 • zaburzenia krzepliwości
 • przedwczesne łysienie androgenowe
 • alergie na środki anestezjologczne
 • ogólny zły stan zdrowia

Przebieg zabiegu

1. Konsultacja wstępna

Celem pierwszej konsultacji jest zbadanie stanu skóry Pacjenta oraz wykluczenie przeciwwskazań.

2. Pierwszy zabieg

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Cała procedura trwa od 4 do około 6 godzin.

3. Konsultacja kończąca

Konsultacja ta ma na celu ocenę efektów zabiegu i samopoczucia Pacjenta po wykonanym zabiegu.

Przed i po

 • Smart Graft  Przeszczep Wlosow Warszawa (7)
 • Smart Graft  Przeszczep Wlosow Warszawa (5)
 • Smart Graft  Przeszczep Wlosow Warszawa (1)
 • Smart Graft  Przeszczep Wlosow Warszawa (4)
 • Smart Graft  Przeszczep Wlosow Warszawa (3)
 • Smart Graft  Przeszczep Wlosow Warszawa (2)
 • Smart Graft  Przeszczep Wlosow Warszawa (8)
 • Smart Graft  Przeszczep Wlosow Warszawa (6)

Jak sie przygotować?

Przygotowanie do zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft nie wymaga od Pacjenta przeprowadzania szczególnie zaawansowanych procedur. Wystarczy przed zabiegiem przeprowadzić podstawowe badania, które posłużą lekarzowi podczas konsultacji jako podstawa do wyeliminowania przeciwwskazań do zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft.

Częste pytania

Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg przeszczepu włosów Smart Graft jest bez wątpienia najmniej bolesnym zabiegiem z tej kategorii. Podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe w obszarze pobrania i późniejszej implantacji. Nie ma żadnej potrzeby stosowania bardziej agresywnych metod anestezjologicznych.
Jak wygląda rekonwalescencja?
Skóra po zabiegu przeszczepienia włosów Smart Graft jest oczywiście podrażniona, pozostają na niej ranki zarówno po pobraniu jak i w miejscach implantacji. Jest również tkliwa i bolesna przez kilka do kilkunastu godzin. Jednak – co bardzo istotne – po zabieg nie ma konieczności zakładania szwów ani stosowania opatrunków. Ranki są bowiem mikroskopijnej wielkości i same błyskawicznie ulegną zasklepieniu.Ważne: Włosy zakorzeniają się w nowym miejscu przez kilka dni. Po tym czasie Pacjent może zauważyć że włosy zaczynają wypadać – nie należy jednak niepokoić się tym zjawiskiem. Zakorzeniająca się cebulka „wyrzuca” starą łodygę włosa aby móc zacząć produkcję nowego włosa. Proces, w którym nowe włosy rozpoczynają wzrost może trwać 2 do trzech miesięcy.
Ile trwa zabieg?
Cały zabieg trwa od 4 do około 6 godzin i przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym nie wymaga od Pacjenta dłuższej obecności w klinice niż tylko sam czas trwania procedury.

Carousel contents not found!

Komentarz eksperta

Smart Graft to najlepsza metoda przeszczepu włosów. Zaawansowane pobieranie pojedynczych graftów (małych zespołów mieszków włosowych) to najmniej inwazyjna opcja, gwarantująca doskonałe rezultaty. Grafty są przechowywane w specjalnym roztworze w kontrolowanej temperaturze, który zapewnia najlepszą jakość i żywotność włosów. Miejsca dawcze i biorcze goją się błyskawicznie - Smart Graft to najmniej inwazyjna i najbardziej efektywna metoda przeszczepu włosów.