Zmiany w obrębie owalu twarzy, czyli utrata owalu twarzy, takiego, do jakiego przywykliśmy to jedna z najpoważniejszych zmian związanych z procesami starzenia zachodzącymi w skórze. Utrata owalu twarzy ma miejsce na skutek rozluźniania się włókien kolagenowych, naturalnych efektów grawitacji, ale też zmiany zawartości tkanki tłuszczowej w skórze twarzy i postępującej z czasem redukcji kośćca. Utrata owalu twarzy nadaje twarzy smutny, zmęczony wygląd. Najwyraźniej można ją obserwować w dolnej części twarzy przy powstawaniu tak zwanych „chomików” i zmianach kształtu na granicy szyi i twarzy.

Utrata owalu twarzy jest zjawiskiem naturalnym, jednak nasi Pacjenci nie muszą się z nią godzić. Współczesna medycyna estetyczna oferuje cały szereg metod walki z utratą owalu twarzy i efektem „opadających rysów”
Narzędzi do walki z utratą owalu twarzy jest nadspodziewanie dużo. Zaliczają się do nich tradycyjne metody wykorzystujące nici liftingujące, zabiegi wolumetrii z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, ale też całe spectrum zabiegów kosmetologicznych bazujących na ultradźwiękach, falach radiowych, masażu próżniowym.
Najnowocześniejsze terapie przeciwdziałające utracie owalu twarzy to nowoczesne zabiegi liftingujące takie jak procedury wykorzystujące fale HIFU czy nowatorskie zabiegi laserowe.

Poznajcie naszą ofertę zabiegów przeznaczonych do eliminacji problemu, jakim jest utrata owalu twarzy.