Menu

Gładka skóra. Bez zmartwień, podrażnień i codziennego golenia!

Nie czekaj z depilacją do jesieni. Możesz zacząć już teraz i cieszyć się pierwszymi efektami podczas urlopu. Już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej pach, nóg czy bikini, włoski stają się słabsze, cieńsze i zaczynają wypadać. Zdążysz więc zadbać o swój komfort jeszcze przed planowanym wyjazdem na wakacje. A naprawdę warto!

Jeden zabieg depilacji przed urlopem – dlaczego warto?

Bo już po pierwszym zabiegu włoski są cieńsze, osłabione i delikatniejsze. Pierwsze efekty zauważysz od kilku do kilkunastu dni po pierwszym zabiegu epilacji.
Warto zacząć depilację nóg czy bikini jeszcze przed urlopem, zanim zaczniesz opalać skórę. Światło lasera powinno działać na skórę, która nie jest opalona. Kolejny zabieg możesz wykonać już po powrocie z urlopu, gdy opalenizna zacznie schodzić. Odstęp pomiędzy zabiegami powinien wynosić 4 tygodnie, jeżeli wybierasz laser Motus, lub 6 do 10 tygodni, jeśli wybierasz urządzenie Vectus (w zależności od obszaru ciała, poddawanego epilacji). Dla pełnego efektu trwałej depilacji laserowej, należy wykonać serię zabiegów, w określonych odstępach. Najczęściej jest to seria od czterech do sześciu zabiegów. Dokładna ich liczba zależy od indywidualnych uwarunkowań Pacjenta. Poznaj bliżej nasze nowoczesne urządzenia do depilacji laserowej

Nowoczesne lasery Motus i Vectus vs. starsze urządzenia

To ma znaczenie, jakie urządzenie do depilacji laserowej wybierasz. Nowoczesne lasery obalają wiele mitów na temat epilacji. Przede wszystkim nowoczesne zabiegi są niemal bezbolesne. Energia światła laserowego trafia selektywnie i bardzo precyzyjnie w barwnik włosa i nie narusza tkanek wokół niego. To oznacza skuteczną epilację, bez podrażnień. Dzięki temu okres rekonwalescencji jest skrócony do absolutnego minimum. Niemal od razu po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Jak po każdym zabiegu laserowym należy jedynie delikatnie obchodzić się z miejscem zabiegowym i unikać słońca.

W Klinice Miracki korzystamy z najnowocześniejszych urządzeń z kilku powodów. Są one bezpieczniejsze dla Pacjentów, ale przede wszystkim bardzo skuteczne. Dlatego wybraliśmy lasery Motus i Vectus. Posiadamy oba urządzenia, by dopasować możliwości zabiegowe do potrzeb Pacjentów. Laser Motus ma wyjątkową skuteczność w usuwaniu jasnych i delikatnych włosów. Precyzyjna wiązka lasera trafia nawet w minimalną ilość barwnika zawartą w jasnych włosach. Laser Vectus z kolei, to urządzenie o bardzo skutecznym działaniu, które skraca czas zabiegowy. To bardzo ważne przy depilacji dużych obszarów jak nogi, plecy czy męski tors” – mówi Ewelina Majko, doświadczony kosmetolog i zabiegowiec depilacji laserowej.

Depilacja laserowa vs. golenie maszynką

Wydepilowana skóra oznacza same korzyści. Przede wszystkim możesz zapomnieć o codziennym goleniu, odrastających grubych, czarnych i kłujących włoskach. A gdy pozbędziesz się maszynki do golenia, znikną również podrażnienia, skaleczenia i reakcje alergiczne. Z czasem przestaniesz zastanawiać się co dziś możesz na siebie włożyć, a czego nie. Po prostu zaczniesz dopasowywać strój do swojego nastroju i upodobań, a nie do tego czy masz ogolone nogi, pachy czy bikini. Znikną też zmartwienia dotyczące jasnej bielizny czy garderoby. Nawet niewielkie zacięcia na skórze po maszynce, mogą poplamić białą bieliznę czy spodnie i zostawić ślad na stałe.
Dodatkowo, możesz spokojnie wykreślić maszynki do golenia z listy rzeczy do spakowania na wakacje. Do kosmetyczki zapakujesz swoje ulubione kosmetyki, zamiast kompletu maszynek do golenia.

Depilacja laserowa vs. depilacja woskiem, pastą cukrową lub domowym depilatorem

Depilacja laserowa usuwa włosy na stałe. Wykonanie pełnej serii zabiegów sprawia, że już nigdy nie musisz martwić się o odrastające włosy. Usuwanie włosków woskiem, pastą cukrową lub domowymi urządzeniami jest skuteczne tylko na jakiś czas. Po kilku tygodniach włosy znów odrastają, a zabiegi trzeba powtarzać bez końca. Wyrywanie włosków za każdym razem jest bolesne, może pozostawiać podrażnienia. I do tego kosztuje. W przypadku epilacji laserem płacisz za serię zabiegów i problem zbędnego owłosienia z czasem znika – a razem z nim wydatki na depilację. Pasta cukrowa i wosk nie usuną włosów na zawsze. Zabiegi trzeba regularnie powtarzać i za każdym razem ponosić koszty.

Depilacja laserowa ma jeszcze jedną doskonałą przewagę. Nie powoduje wrastania włosów – w przeciwieństwie do mechanicznego wyrywania. Po wyrywaniu włos może zacząć wrastać pod skórę. Może to powodować niewielki stan zapalny, podrażnienia a w efekcie nawet powstawanie blizn.

Depilacja laserowa – jakie obszary można wydepilować?

Wszystkie, które tylko chcesz. Dostosujemy się do Twoich potrzeb. Depilacja laserowa jest doskonałym rozwiązaniem by pozbyć się włosów z nóg, pach czy bikini, ale również przyjmujemy Pacjentki, które zmagają się z niechcianym owłosieniem na przedramionach czy twarzy. Laser bezpiecznie i skutecznie usuwa włoski w delikatnych miejscach, dlatego można nim usuwać wąsik a nawet zarost. Takiemu zabiegowi poddają się również mężczyźni. Panowie korzystają również z depilacji torsu, pleców, pach czy bikini. Najważniejsze, by nasi Pacjenci czuli się dobrze i komfortowo. Problem nadmiernego czy niechcianego owłosienia można usunąć, a my jesteśmy po to by zrobić to skutecznie, bezpiecznie i z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Dowiedz się więcej o depilacji laserowej w Klinice Miracki:

Laser Motus
Laser Vectus

 

Zobacz również

„Nie wierzę w przypadek” – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką, naszą szefową, właścicielką Kliniki Miracki w październikowym wydaniu Elle

„Nie wierzę w przypadek” – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką, naszą szefową, właścicielką Kliniki Miracki w październikowym wydaniu Elle

Uśmiech, pochwała dodają skrzydeł, ale gdy szef mówi, że jesteśmy dla niego najważniejsi i chciałby się znaleźć z nami w czasie sztormu w łodzi ratunkowej, jesteśmy dumni.
Magazyn Elle październik – wywiad z Panią Kariną-Dudek Mir