Menu

Nadmierne wypadanie włosów to Twój problem? Zobacz, jak skutecznie go rozwiązać!

Włosy mogą zacząć nadmiernie wypadać z wielu powodów. Stres, nieodpowiednia dieta, choroby, zachwiana równowaga hormonalna, starzenie czy niewłaściwa pielęgnacja kosmyków są najczęstszymi czynnikami. Niemały wpływ na ich kondycję mają także pory roku. Właśnie zbliża się jesień i niestety, tak jak liście z drzew, mogą wówczas ,,spadać” także włosy z naszej głowy. Mamy wtedy do czynienia z tzw. sezonowym wypadaniem włosów. Jest ono spowodowane zmieniającą się pogodą oraz osłabieniem kosmyków po okresie letnim (słońce, wiatr, morska woda). Niezależnie od przyczyny, należy szybko zareagować i pomóc naszej fryzurze. Sprawdźmy, jakie metody na wzmocnienie włosów są najlepsze.

Co zrobić, aby powstrzymać wypadanie włosów?

  • Zadbaj o prawidłową dietę i zdrowy styl życia!

Kiedy naszemu organizmowi brakuje witamin i mikroelemntów, włosy także się osłabiają. Warto więc wzbogacić swoją dietę w żelazo, cynk, kwasy tłuszczowe omega-3 oraz witaminę A, C i E. Pięknej fryzurze sprzyja też życie bez stresu, zadbajmy zatem o ukojenie naszych nerwów.

  • Pielęgnacja włosów

Odpowiednia pielęgnacja włosów to podstawa. Zawsze należy dobierać preparaty dostosowane do potrzeb naszych włosów. Pamiętajmy także o regularnym stosowaniu odżywki i maski regeneracyjnej. Przede wszystkim nie katujmy zbyt często włosów tzw. stylizacją na gorąco i obciążającymi zabiegami fryzjerskimi.

Poznaj zabiegi, które uratują twoje włosy

Aby szybko i skutecznie powstrzymać nadmierne wypadanie włosów, najlepiej zdecydować się na zabiegi, jakie oferuje nowoczesna medycyna estetyczna. Większość z nich dostępna jest w naszej klinice. Niezwykle skuteczne metody – zarówno dla pań, jak i dla panów – to karboksyterapia oraz mezoterapia osoczem bogatopłytkowym.

Karboksyterapia na włosy

Karboksyterapia polega na wstrzykiwaniu pod skórę głowy czystego dwutlenku węgla. Zabieg nie wymaga zastosowania znieczulenia, ponieważ iniekcje przeprowadza się przy pomocy niewielkiej igły. Pacjent odczuwa wówczas jedynie rozpychanie pod skórą. CO2 wnika w tkanki i poprawia mikrokrążenie krwi, co wpływa na dotlenienie oraz odżywienie mieszków włosowych. Dzięki temu powstrzymany zostaje proces wypadania włosów oraz szybciej odrastają nowe, zdrowe włosy. Liczbę koniecznych zabiegów zawsze ustala się indywidualnie z każdym Pacjentem.

Mezoterapia wysokostężonym osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe zyskało w medycynie estetycznej miano ,,eliksiru młodości”. To koncentrat płytek krwi w niewielkiej ilości osocza, który wykorzystuje się do ostrzykiwania skóry w celu jej rewitalizacji. Przed zabiegiem od Pacjenta zostaje pobrana krew (tak jak do standardowego badania), którą następnie przygotowuje się w specjalnej wirówce. Tak przygotowany preparat zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują skórę do regeneracji. Osocze bogatopłytkowe to również niezwykle skuteczna broń w walce z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem. Podane pod skórę głowy, aktywuje mieszki włosowe do wzrostu, a także zatrzymuje utratę owłosienia. Mezoterapię skóry głowy wykonuje się bez znieczulenia. Iniekcji dokonujemy cienką igłą, dlatego odczucia bólowe nie są bardzo uporczywe dla Pacjenta, choć oczywiście wszystko zależne jest od indywidualnych odczuć i odporności na ból. Warto dodać, że w Klinice Miracki dysponujemy najlepszym systemem Magellan, służącym do pozyskiwania osocza o najwyższym stężeniu płytek krwi możliwym do osiągnięcia. Dzięki niemu już jeden zabieg daje takie efekty, jak cała seria przeprowadzana w tradycyjnych technologiach!

Zobacz również

Klinika Miracki w „Sekretach lekarzy” TVN Style

Klinika Miracki w „Sekretach lekarzy” TVN Style

Dla wszystkich naszych pacjentów mamy wspaniałą wiadomość! Jeżeli chcecie zapoznać się bliższej z naszą codzienną pracą i wyzwaniami, przed jakimi stają nasi lekarze oraz kosmetolodzy, a także, jeśli chcecie zajrzeć za kulisy Kliniki Miracki – śledźcie w piątkowe wieczory program „Sekrety Lekarzy” na antenie TVN Style. Premierowe emisje odbywają się w piątki o godzinie 22.30, ale jeżeli nie uda się Państwu w tym czasie dołączyć do widowni – nie ma się czym martwić: powtórki możecie zobaczyć na TVN Style w niedziele o 14.25 i 21.15, środy o 23.40 oraz w czwartki o 11.15.

Czytaj dalej

Otwarcie medialne nowej siedziby

Otwarcie medialne nowej siedziby

Pod nowym adresem, pod którym mieścimy się od stycznia 2016 roku, możemy już mówić o sobie: Klinika Miracki – jedna z największych placówek medycyny estetycznej i laseroterapii w Polsce.

Czytaj dalej