Menu

Odmładzanie skóry laserem – jesień to najlepszy czas! Wykorzystaj go na gruntowną poprawę kondycji skóry

Starzenie skóry to naturalny proces, ale dzięki mądremu i skutecznemu dbaniu o siebie, możemy znacznie go opóźnić. Odpowiednio zbilansowana dieta, zdrowy styl życia, a także stosowanie preparatów pielęgnacyjnych są bardzo ważne, lecz to nie wszystko. Warto zdecydować się również na laserowe odmładzanie skóry, a najlepszy czas na tego rodzaju zabiegi to właśnie jesień.

Dlaczego zabiegi laserowe najlepiej wykonywać jesienią?

Jesień to najlepszy czas na wykonywanie zabiegów laserowych z bardzo prostej przyczyny – skóra poddana działaniu światła laserowego nie powinna być następnie nadmiernie eksponowana na słońcu, ponieważ grozi to powstaniem nieestetycznych przebarwień lub poważniejszymi komplikacjami. Jesienią w naszej szerokości geograficznej słońce jest zaś najmniej niebezpieczne. W tym czasie znika także letnia opalenizna, która jest przeciwwskazaniem do wielu zabiegów laserami. W naszej klinice zalecamy Pacjentom rozpoczęcie terapii laserowych we wrześniu i w październiku. To czas, kiedy promienie słoneczne nie są tak intensywne, dzięki czemu skóra może się spokojnie zregenerować. Oczywiście nie oznacza to, że pozostałe pory roku wykluczają wykonywanie zabiegów laserowych – można wykonywać je zawsze – należy tylko pamiętać o ochronie przed promieniowaniem. Zresztą – jeżeli wykonacie zabieg w listopadzie po czym wyjedziecie na wycieczkę do upalnego klimatu… pora roku nie będzie miała znaczenia…

Na czym polega frakcyjne odmładzanie twarzy?

Lasery frakcyjne dzielimy na ablacyjne i nieablacyjne. Urządzenia ablacyjne doprowadzają do odparowania zewnętrznych warstw naskórka (mają bardziej inwazyjne działanie, ponieważ naruszają ciągłość skóry ), natomiast nieablacyjne nie naruszają jej zewnętrznej warstwy przenikając przez naskórek i działając w głębokich warstwach skóry.

W naszej klinice laserowe odmładzanie twarzy przeprowadzamy m.in. przy pomocy lasera iPixel, który dzięki ablacyjnemu działaniu doprowadza do odparowania górnych warstw naskórka. Do zabiegów odmładzających twarz wykorzystujemy również laser nieablacyjny Icon 1540, który przegrzewa tkanki w głębi skóry bez naruszenia jej zewnętrznej warstwy. W efekcie dochodzi do pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny oraz uruchomienia procesów naprawczych w skórze. Stopniowo staje się coraz bardziej jędrna, promienna i wygładzona.

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu laserem frakcyjnym?

Laser frakcyjny, potocznie mówiąc, ,,dziurkuje skórę” i tworzy na niej siateczkę mikrouszkodzeń. Nawet jeżeli używamy lasera nieablacyjnego, który działa w głębi skóry bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona oraz opuchnięta (dolegliwości te stopniowo ustępują w przeciągu kilku dni). Po zastosowaniu lasera ablacyjnego powinniście się też liczyć ze strupkami i małymi rankami. Należy wówczas stosować dermokosmetyki nawilżające i łagodzące, dzięki którym skóra szybciej się zregeneruje. W ofercie naszej kliniki znajdziecie zestawy profesjonalnych kosmetyków wspomagających regenerację skóry po zabiegach laserowych. Zapytajcie koniecznie lekarza o najlepsze dla Was produkty.

Czy zabieg należy powtarzać?

Jeśli zabieg laserem traktujemy jako profilaktykę przeciwstarzeniową, wystarczy jedna sesja. Kiedy zależy nam na efekcie odmłodzenia i redukcji zmarszczek, koniecznych będzie od 3 do 5 sesji, przeprowadzanych w kilkutygodniowych odstępach – zależnie od użytego lasera, parametrów i indywidualnej reakcji skóry.

Laser frakcyjny to nie tylko odmładzanie skóry!

Warto dodać, że laser frakcyjny ma także inne zastosowania. Doskonale radzi sobie z różnego rodzaju bliznami (w tym bliznami potrądzikowymi i rozstępami), a także przebarwieniami.

Czy laseroterapia jest bezpieczna?

Specjaliści z naszej kliniki zgodnie odpowiadają, że nowoczesne lasery to bardzo bezpieczne urządzenia. Potwierdzeniem tego są atesty i certyfikaty – używamy wyłącznie urządzeń najnowszej generacji od renomowanych producentów. Dysponujemy różnymi rodzajami laserów, dzięki czemu mamy możliwość dobrania odpowiedniego sprzętu do wskazania, z jakim Pacjent pojawia się w klinice.

Niewątpliwie po zabiegach laserowych, a także przygotowując się do nich, należy stosować się do wskazań lekarza, jednak odpowiednio przeprowadzona procedura i stosownie się do wskazań lekarza zminimalizuje możliwość ewentualnych komplikacji po zabiegu.

TAGI