Menu

Piękna cera bez trądziku różowatego, naczynek i rumienia

Gładka, zdrowa, świetlista skóra, która wygląda świetnie również bez makijażu – dla osób z trądzikiem różowatym, rumieniem bądź pojawiającymi się naczynkami to może wydawać się tylko marzeniem. Zmiany na skórze o intensywnym kolorze trudno zatuszować. Trudno również wyleczyć naczynka, trądzik różowaty czy rumień domowymi sposobami. Na rynku jest wiele kremów do cery naczyniowej, jednak często ich działanie nie wystarczy by całkowicie pozbyć się problemu. Jak więc walczyć o zdrową cerę? Na szczęście jest skuteczny laser na naczynka, który również leczy rumień i trądzik różowaty. Cutera Excel V to urządzenie dedykowane do zadań specjalnych w leczeniu cery.

Jak działa laser na naczynka

Rozszerzone i popękane naczynka mogą pojawić się na twarzy, w okolicy nosa, na karku, ramionach i nogach. Wyglądają jak cienkie, rozgałęziające się żyłki, najczęściej koloru czerwonego, niebieskiego czy fioletowego. Ich występowanie ma głównie charakter nieestetyczny, ale warto poddać skórę wnikliwej obserwacji, ponieważ naczynka mogą rozlewać się w większe zmiany. Laser Cutera Excel V zamyka naczynka, dzięki działaniu energii świetlnej lasera. Jest ona pochłaniana przez hemoglobinę i przez wywołanie efektu termicznego dochodzi do koagulacji naczyń krwionośnych. Dzięki selektywnemu i precyzyjnemu działaniu nie dochodzi do uszkodzenia tkanek okalających naczynie. Zabieg jest bezinwazyjny i nie jest bardzo bolesny. Nie wymaga stosowania znieczulenia, dzięki nieustannemu chłodzeniu miejsca zabiegowego. Po usuwaniu pajączków skóra może być delikatnie opuchnięta i zaczerwieniona, ale te objawy ustępują samoistnie, najczęściej po kilku dniach. U wielu Pacjentów laserowe zamykanie naczynek Cutera Excel V daje kompletny efekt już po pierwszym zabiegu, ale indywidualne cechy Pacjenta a także rozległość problemu może wymagać powtórzenia terapii, w odstępach trzech – czterech tygodni. O ilości zabiegów decyduje charakter problemu, co lekarz dokładnie omawia z Pacjentem podczas wizyty konsultacyjnej.

Jak działa laserowe leczenie trądziku różowatego

Trądzik różowaty to uporczywa i przewlekła choroba dermatologiczna. Jej objawy to pojawienie się grudek, krostek, zaczerwienień a nawet obrzęków w okolicy twarzy. Niedoskonałości najczęściej występują na policzkach, czole, nosie i podbródku. Zmiany wyglądają nieestetycznie a skuteczne zakrycie ich makijażem jest niemal niemożliwe. Tym bardziej, że trądzik różowaty może mieć nie tylko intensywny kolor, ale również składać się z wystających grudek czy krostek, występujących na podpuchniętej powierzchni skóry. Występowanie trądziku różowatego może mieć charakter hormonalny czy żywieniowy, jego przyczyną może być również stres, spożywanie alkoholu lub palenie papierosów. Laser Cutera Excel V doskonale radzi sobie z leczeniem objawów trądziku różowatego. Zabieg jest skuteczny i bezpieczny dla Pacjenta. Jeżeli widzisz u siebie podobne objawy i masz wątpliwości, czy jest to trądzik różowaty, umów się na wizytę do dermatologa. W Klinice Miracki współpracujemy z dermatologiem, by w kompleksowy i bezpieczny sposób rozwiązywać problemy z cerą. Podczas spotkania z lekarzem dowiesz się jakie są przyczyny występowania zmian na skórze i jak prowadzić profilaktykę w tym zakresie. Profesjonalista może również ułożyć i zaproponować całościową terapię, która da najbardziej spektakularne rezultaty.

Jak działa laserowe leczenie rumienia

Rumień potrafi zaskoczyć – zaczerwienienie na twarzy pojawia się pod wpływem emocji, temperatury lub po wypitym alkoholu. Osoby, które mają nadmierna skłonność do rumieńców, mogą po prostu chorować. To może być rumień, który może występować z różnych przyczyn, ale za każdym razem jego pojawienie się jest uciążliwe i krępujące. Na szczęście rumień można leczyć. Laserowe leczenie rumienia to skuteczny, bezpieczny i szybki sposób na pozbycie się problemu. Efektem terapii jest uzyskanie normalnego, zdrowego, jednolitego koloru skóry. Wielu Pacjentom wystarczy jeden zabieg laserem Cutera Excel V, jeśli jednak zmiany są większe, niewykluczone że zabieg trzeba będzie powtórzyć. O wszelkie szczegóły dotyczące terapii, dopasowanej do indywidualnych potrzeb Pacjenta, można porozmawiać z lekarzem podczas wizyty konsultacyjnej. Lekarz odpowie na wszelkie pytania i zaproponuje najlepsze rozwiązania zabiegowe.

Po przeprowadzeniu zabiegu laserem Cutera Excel V, Pacjent przez dwa tygodnie powinien unikać ekspozycji obszaru zabiegowego na słońce. Polecamy w tym czasie używać kremów z bardzo wysokim filtrem.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o zabiegach z wykorzystaniem lasera Cutera Excel V, sprawdź szczegóły na naszej stronie:

Laserowe zamykanie naczynek Cutera Excel V

Zobacz również