Menu

Pięknie, lekko i zdrowo – nogi bez żylaków i pajączków

Każda zmiana naczyniowa wymaga obserwacji i szczególnej uwagi. Gdy na skórze pojawią się tak zwane “naczynka”, czyli teleangiektazje warto przyjrzeć się skórze. Nawet niewielkie zmiany z czasem mogą zmienić się na przykład, w trądzik różowaty. Podobnej uwagi wymaga  pojawienie się zmian w wyglądzie żył. Jeżeli podejrzewamy, że nadmiernie wystająca lub napuchnięta żyła może być początkiem problemu z żylakami, trzeba działać. Te zmiany naczyniowe, nie tylko wyglądają nieestetycznie. Z czasem mogą sprawiać ból, powodować obrzęki a nawet przekształcić się w poważną chorobę.

Żylaki i pajączki – co robić?

Jak więc zareagować gdy zauważymy pierwsze zmiany? Przede wszystkim spokojnie udać się do specjalisty, który zaproponuje nowoczesne metody usuwania żylaków i pajączków na ciele i twarzy. Nowoczesne metody – czyli skuteczne i małoinwazyjne. Dzięki wykorzystaniu najnowszej wiedzy naukowej z zakresu leczenia i medycyny estetycznej, w Klinice Miracki możemy zaoferować Pacjentom bezpieczne i przede wszystkim – bezoperacyjne metody usuwania żylaków i naczynek.

Laser na naczynka – jak działa

Naczynka, pajączki czy niteczki – zmiany naczynkowe mają wiele nazw. Mogą występować zarówno na twarzy, jak i szyi, ramionach czy karku. Często pojawiają się również na nogach, tworząc pajęczynkę w kolorach czerwieni czy fioletu. To teleangiektazje – czyli poszerzone drobne naczynia krwionośne. Wyglądają niezbyt estetycznie, ale nieleczone mogą prowadzić do eskalacji problemu. Nasilone objawy mogą świadczyć o problemach dermatologicznych, jak na przykład trądzik różowaty. Dlatego gdy tylko zauważymy takie zmiany w wyglądzie skóry, należy zgłosić się do lekarza profesjonalisty.

W Klinice Miracki do leczenia popękanych naczynek wykorzystujemy specjalny laser na naczynka Cutera Excel V. Jego działanie polega na selektywnym działaniu energii lasera na hemoglobinę. Efekt termiczny wywołuje zamknięcie poszerzonych naczynek i tym samym, usunięcie teleangiektazji. Zabieg jest mało bolesny i po jego wykonaniu Pacjent szybko wraca do codziennych czynności. Skóra w miejscu zabiegu może być zaczerwieniona i obrzęknięta, maksymalnie przez kilka dni. Po zabiegu należy zachować ostrożność, zalecaną po każdym zabiegu laserowym. Jeżeli pajączki występowały na nogach, lekarz może zalecić noszenie specjalnych, uciskowych rajstop lub pończoch medycznych.
Efekty laserowego zamykania naczynek są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale zdarza się, że Pacjenci potrzebują kilkakrotnego działania lasera, by pozbyć się problemu naczynek.

Groźny problem żylaki

Żylaki powstają w wyniku nieprawidłowego działania zastawek żylnych. Ich niewydolność sprawia, że krew może się cofać i powodować nadmierne napreżęnie ścian żylnych. W efekcie dochodzi do ich rozciągnięcia i powiększania się żylaka. To nie tylko bolesny problem, ale takżeniebezpieczny dla zdrowia. Nieleczone żylaki mogą powodować owrzodzenie żylne, przewlekłe zapalenia skóry, zakrzepowe zapalenie żylaków a nawet zator płucny. Pojawienie się żylaków należy potraktować poważnie i jak najszybciej udać się do specjalisty.

Nowoczesne usuwanie żylaków – bez zasinień i perforacji żył

Leczenie żylaków w profesjonalnej klinice, z użyciem nowoczesnego sprzętu nie wiąże się z poważnymi skutkami ubocznymi, z jakimi mamy do czynienia w przypadku starszych metod. W Klinice Miracki używamy laserowego urządzenia VascuLife, które zamyka ścianę żyły od wewnątrz. Starsze sposoby usuwania żylaków polegają na usuwaniu całej żyły bądź iniekcyjnego wprowadzania do niej preparatów, które doprowadzały do zamykania ścian naczynia (skleroterapia). Pierwsza z tych metod jest bardzo inwazyjna, bolesna i wiąże się z długim okresem rekonwalescencji. Druga może powodować alergie na podawane preparaty i może być mało skuteczna w przypadku dużych żylaków.

Laserowe leczenie żylaków VascuLife to bezpieczny i małoinwazyjny zabieg. Bezpośrednio po jego zakończeniu Pacjent o własnych siłach może wrócić do domu, a wkrótce potem, do codziennych czynności.
Po niewielkim nacięciu skóry, wprowadza się do wnętrza żyły sondę ze światłowodem. Ten, w odpowiednim miejscu emituje światło lasera, którego energia wywołuje efekt termiczny i zamyka ścianę żyły. Dzięki temu pozbywamy się żylaka, bez usuwania żyły. Zabieg jest przeprowadzany pod stałą kontrolą aparatu USG, a lekarz może nieustannie kontrolować parametry zabiegowe. VascuLife jest również wyposażony w specjalny system chłodzenia, który zwiększa komfort zabiegu. Dzięki temu cała procedura może odbywać się w znieczuleniu miejscowym, a to oznacza szybszy powrót do codziennych czynności.

Laserowe zamykanie żył skraca również okres rekonwalescencji. Po zabiegu należy pamiętać o używaniu specjalnej odzieży uciskowej. Usuwanie żylaków nie musi być uporczywą i bolesną operacją. W Klinice Miracki używamy najnowszych technologii by zwiększyć komfort podczas zabiegu.

Dowiedz się więcej o zabiegach na pajączki i żylaki

Cutera Excel V – laserowe zamykanie naczynek
VascuLife – laserowe zamykanie żylaków