Menu

Powiedz pajączkom dość! Jak je zwalczyć przed latem?

Pajączki, a więc widoczne naczynka, to problem niezwykle powszechny, szczególnie wśród pań. Wszystko za sprawą wpływu estrogenów, hormonów żeńskich, które powodują rozluźnienie mięśni naczyń. Cera naznaczona takimi zmianami zwykle nazywana bywa naczynkową. Czy da się pozbyć pajączków z jej powierzchni? Mamy na to sposób! Poznaj laser na naczynka!

Pękające naczynka – pozbądź się ich z laserem Cutera Excel V!

Widoczne na skórze naczynka, określane również jako teleangiektazje, to jedno z głównych wskazań do użycia lasera Cutera Excel V. Ta niezwykle skuteczna metoda, z punktu widzenia Pacjenta nie jest skomplikowana. Przez zaledwie kilka do kilkunastu minut lekarz przesuwa głowicę urządzenia po skórze. Zabieg odbywa się z użyciem specjalnego systemu chłodzącego, który zwiększa komfort Pacjenta, a także chroni skórę przed poparzeniem. Procedurę zwykle powtarza się kilkakrotnie, w odstępach ok. 3-4 tygodni.

Na czym właściwie polega działanie lasera na pajączki? Jego światło działa na zasadzie wybiórczej fototermolizy, a więc selektywnego wpływania na hemoglobinę, przez którą wchłaniane jest w naczyniach krwionośnych. W ten sposób niszczone są ich ścianki. Ze względu na ten proces na skórze po zabiegu może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie, jednak zwykle nie utrzymują się dłużej niż kilkanaście dni.

Dye VL – sposób na mniejsze pajączki

Zmiany na Twojej twarzy nie są zbyt zaawansowane i szukasz sposobu na pozbycie się niewielkich, widocznych na skórze naczynek? Dobrym sposobem może okazać się Dye VL. Działa na zasadzie pulsacyjnej emisji światła wąskotorowego o długości fali od 500 do 600 nm. Laser należy do kategorii frakcyjnych, jest więc niezwykle precyzyjny i działa na zasadzie kontrolowanego uszkadzania skóry. Sama procedura trwa ok. 0,5-1 godziny i powtarza się ją co kilka tygodni, w zależności od zaleceń lekarza.

Popękane naczynka – dlaczego tak ważna jest profilaktyka?

Choć współczesne zabiegi pozwalające zwalczyć pajączki, w szczególności procedura z zastosowaniem lasera Cutera, wykazują niezwykłą skuteczność, nie możemy zapominać, że nie zniwelują one skłonności do powstawania teleangiektazji. Dlatego niezwykle ważne jest nie tylko regularne powtarzanie procedury estetycznej, lecz także wprowadzenie odpowiedniej profilaktyki. Osoby o skórze naczynkowej powinny szczególnie uważać na:
– skrajne temperatury oraz ich nagłe zmiany,
– gorące kąpiele i wizyty w saunie,
– ekspozycję skóry na słońce.

Również po zabiegu skóra ze skłonnością do pajączków powinna być traktowana w szczególny sposób. Panie o cerze naczynkowej nie mogą zapominać o kremie z wysokim filtrem, kosmetykach ochronnych oraz stosowaniu produktów przeznaczonych specjalnie dla tego typu skóry, np. wzbogaconych witaminą K.
Warto pamiętać, że nieleczone zmiany w postaci widocznych naczynek często przekształcają się w poważniejsze choroby skóry, jak trądzik różowaty. Taką przypadłość znacznie trudniej zwalczyć. Jednak ta sytuacja również nie jest beznadziejna – w przypadku tego typu choroby również możemy działać na zmiany laserem Cutera Excel V. Ale stara zasada mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego nie warto zwlekać! Daleko posunięte zmiany, wciąż możliwe do wyleczenia, jednak warto leczyć zmiany jak najszybciej.

Kłopoty z naczynkami to problem niezwykle powszechny, dlatego medycyna estetyczna wciąż szuka nowych rozwiązań. Obecne są już na tyle zaawansowane, że w małoinwazyjny sposób potrafią skutecznie rozprawić się z problemem. Ty również marzysz o gładszej skórze? Umów się na konsultację w naszej Klinice i zapomnij o kłopocie!

Więcej informacji znajdziecie na:
Cutera Excel V
Dye VL

Zobacz również