Menu

Depilacja laserowa dla mężczyzn? Tak! Również depilacja brazylijska.

Gładkie ciało to nie tylko wygoda i higiena. Dla wielu osób to po prostu standard. Kobiety regularnie przychodzą do naszej Kliniki na depilację bikini, nóg, pach, przedramion i okolic twarzy. A panowie? Mężczyźni najczęściej decydują się na epilację laserową pleców, torsu i ramion. Coraz częściej pytają również o depilację miejsc intymnych.

Boyzilian, czyli depilacja brazylijska dla mężczyzn

Słowo “Boyzilian” pochodzi od wyrażenia “brazilian” – tak określa się brazylijską depilację, czyli tak zwane “pełne bikini”. Słowem – to całościowa depilacja miejsc intymnych u panów. Obejmuje wszystkie miejsca intymne, na których rosną włosy. Czy są chętni na taką całościową depilację? Doktor Krzysztof Miracki potwierdza: “Męska depilacja intymna to już nie ekstrawagancja. Panowie również chcą wyglądać świeżo, czuć się swobodnie i zachowywać większą higienę miejsc intymnych. W Klinice Miracki w Warszawie mamy coraz więcej Pacjentów, którzy poddają się depilacji laserowej bikini”.

Wielu panów odkrywa zalety epilacji laserowej dzięki partnerkom, które wcześniej poddały się depilacji okolic bikini. Nasze pacjentki często podpytują kosmetologów, czy epilacja jest również dla panów. Tak – jest. Jak więc przekonać mężczyznę, by poddał się epilacji? Obalić mity o męskiej depilacji brazylijskiej.

Męska depilacja laserowa – czy boli?

Wielu mężczyzn obawia się, że depilacja laserowa miejsc intymnych boli. Tymczasem nowoczesne urządzenia pozwalają na niemal bezbolesne zabiegi. Lasery Vectus i Motus – najnowocześniejsze technologie do epilacji laserowej, podczas pracy chłodzą skórę. Dodatkowo, bardzo precyzyjnie i selektywnie trafiają we włosy – dzięki temu nie narażają okalających włos tkanek na podrażnienie lub zbyt mocne podgrzanie. Osoby wrażliwe na ból powinny spróbować lasera Motus. Głowica przykładana do skóry cały czas jest w ruchu, jak pędzel z farbą do kartki. Wykonywane ruchy sprawiają, że nie ma efektu przykładania do skóry gorącej “pieczątki”.

Depilacja laserowa nowej generacji jest niemal bezbolesna. Potwierdzają to nasi Pacjenci, którzy przekonali się, że epilacja bez bólu, pieczenia i oparzeń jest możliwa. Starsze technologicznie urządzenia rzeczywiście wywoływały ból podczas zabiegu. To dlatego, że nie były tak precyzyjne, jak nowoczesne lasery.” – mówi Ewelina Majko, kosmetolog w Klinice Miracki.
Nowoczesna depilacja laserowa miejsc intymnych, ale także innych obszarów, jest niemal bezbolesna. Zupełnie inaczej, niż kojarzą się klasyczne metody usuwania zbędnych włosów. Depilacja pastą cukrową czy woskiem, szczególnie w tak wrażliwych miejscach jak okolice intymne, bywa bardzo bolesna i może podrażniać skórę.

Czy męskie włosy są inne, niż kobiece?

Włosy męskie nie różnią się znacząco od kobiecych. Raczej różnią się u osób innego pochodzenia, koloru skóry i genotypu. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą mieć na ciele włosy ciemne, jasne, grube lub cienkie. Nowoczesne metody epilacji laserowej radzą sobie z każdym rodzajem włosów. Dla laserów starszych technologii, szczególnie trudne do usunięcia są włosy jasne. Tymczasem, nowoczesne urządzenia, precyzyjnie trafiają nawet w niewielką ilość barwnika we włosach. Do takich celów został stworzony laser Motus. Długość światła lasera jest odpowiednio dopasowana by precyzyjnie trafiać w barwnik, zawarty w jasnych włosach. Starsze urządzenia nie były w stanie trafić w niewielką ilość melaniny i nawet duża ilość zabiegów depilacji nie pomagała. Na szczęście teraz epilacja jasnych włosów jest możliwa dzięki laserowi Motus, który również skutecznie usuwa włosy ciemne. Dzięki odpowiedniej długości fali i precyzji lasera zabieg trwa krótko i jest niemal bezbolesny. W Klinice Miracki używamy również lasera Vectus. Jest równie skuteczny, a jego większa głowica pozwala na szybsze przeprowadzenie epilacji dużych obszarów ciała, jak na przykład pleców czy klatki piersiowej.

Jesteśmy dumni, że jako jedyna Klinika w Polsce mamy oba urządzenia, by dobrać najbardziej odpowiedni zabieg do potrzeb Pacjenta” – mówi doktor Krzysztof Miracki.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o epilacji laserowej, sprawdzić ceny i szczegóły, odwiedź naszą stronę:

https://klinikamiracki.pl/twoj-problem/niechciane-owlosienie/

https://klinikamiracki.pl/motus/

https://klinikamiracki.pl/vectus/

 

Zobacz również