Menu

Lifting bez skalpela – czy to możliwe?

Dbanie o skórę, odmładzanie i spowolnienie procesów starzenia – te cele są aktualne u kobiet i mężczyzn od wieków. Nie zmieniają się na przestrzeni lat, ale zmienia się technologia i wiedza medyczna. Dzięki temu możliwe jest odmłodzenie skóry, w małoinwazyjny, bezpieczny i skuteczny sposób. Spośród nowoczesnych zabiegów możemy wybrać te, wykonywane z użyciem ultradźwięków. Jak to działa? Poznaj Sono Queen i Ultraformer III, Twój sposób na piękną i jędrną skórę!

Ultradźwięki w medycynie – w czym pomagają lekarzom?

Ultradźwięki były stosowane w medycynie już w latach 70. XX w. Początkowo służyły przede wszystkim diagnostyce (USG – inaczej ultrasonografia), obecnie zaś są niezwykle pomocne w prowadzeniu fizjoterapii. Te niesłyszalne dla ucha ludzkiego dźwięki, z zakresu ok. 20 kHz do 1 GHz, są niczym innym jak drganiem, które wywołuje przyspieszenie procesów chemicznych. Ultradźwięki chętnie stosowane są także we współczesnej chirurgii, a szczególnie ortopedii, dzięki możliwości zmniejszenia inwazyjności niektórych zabiegów, m.in. poprzez dostosowanie częstotliwości drgań do typu tkanki. Odpowiednie pobudzenie cząsteczek prowadzi również do reakcji kawitacyjnej i termicznej. To właśnie te zjawiska docenili specjaliści medycyny estetycznej.

Lifting bez skalpela – jak drgania poprawiają urodę

Pobudzenie cząsteczek do drgania może widocznie wpływać na tkankę bez naruszania jej ciągłości. HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), czyli wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa, wywołując efekt termiczny, pozwala na obkurczenie tkanek, skrócenie włókien kolagenowych i pobudzenie fibroblastów do produkcji tego białka oraz elastyny, które odpowiadają za młody i jędrny, ale wciąż naturalny wygląd skóry. A wszystko to bezinwazyjnie i niemal bezboleśnie! Tego typu lifting bez skalpela potrafi przynieść efekty już po pierwszym zastosowaniu oraz pozwala uniknąć uciążliwego okresu rekonwalescencji. Niezwykle ważna jest też odpowiednia głębokość penetracji tkanki, co gwarantuje doskonałe efekty z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. Dlatego tak ważny jest wybór doświadczonego specjalisty!

Lifting bez skalpela Sono Queen i Ultraformer III – całkiem nowa Ty!

Zarówno jeden, jak i drugi lifting bez skalpela jest zabiegiem niezwykle uniwersalnym w odmładzaniu twarzy i ciała. Dzięki nim możemy:
– pozbyć się zmarszczek i bruzd, również z wrażliwej i niekiedy trudno dostępnej okolicy oczu czy ust,
– ujędrnić skórę twarzy i ciała oraz poprawić jej gęstość,
– wykonać lifting – twarzy, powiek czy biustu,
– poprawić owal twarzy i podkreślić rysy,
– unieść brwi,
– poprawić linię żuchwy,
– zredukować podwójny podbródek,
– poprawić kondycję skóry w miejscu zabiegowym.

Pierwsze efekty liftingu bez skalpela zobaczysz zaraz po jego wykonaniu, jednak naprawdę spektakularne rezultaty osiągniesz po 2-3 miesiącach. Lekarz może też zalecić powtórzenie procedury, zwykle nie więcej niż 3 razy w odstępach czteromiesięcznych. Stymulowana przez ultradźwięki przebudowa skóry wymaga nieco czasu, jednak zdecydowanie warto poczekać na finalny efekt. Zwłaszcza, że skóra pięknieje z każdym dniem, z pominięciem obecnego przy wielu zabiegach okresu rekonwalescencji, podczas którego nierzadko musimy zmagać się z nieestetycznymi zmianami.

Lifting bez skalpela to bezsprzecznie zabieg przyszłości. Sądzisz, że to wybór dla Ciebie? Umów się na wizytę w naszej klinice i odkryj swoje naturalne piękno!

Więcej informacji znajduje się na stronach:
SonoQueen – nieinwazyjny lifting
Ultraformer III – nieinwazyjny lifting

Zobacz również

Klinika Miracki w „Sekretach lekarzy” TVN Style