Menu

Szukając sposobu na cellulit… Dlaczego sam krem nie wystarczy, żeby pozbyć się pomarańczowej skórki?

Biorąc pod lupę pisma kobiece, półki z kosmetykami w drogeriach, czy oferty gabinetów kosmetycznych, można bardzo szybko dojść do wniosku, że cellulit, zaraz obok zmarszczek czy nadwagi, jest największą zmorą współczesnych kobiet. Wykorzystują to producenci kosmetyków pielęgnacyjnych, którzy w sezonie wiosenno-letnim prześcigają się w reklamowaniu produktów na usuwanie cellulitu. Przeprowadzone badania i testy konsumenckie pokazują jednak, że większość preparatów niezbyt dobrze działa na skórkę pomarańczową. Dlaczego? Na to pytanie będziemy chcieli dzisiaj odpowiedzieć!

Dlaczego domowe zabiegi na cellulit nie działają?

Wiele kobiet decydujących się na usuwanie cellulitu przy pomocy kremu, mówiąc wprost, po prostu liczy na cud. Tymczasem, wklepując kosmetyk w uda, a następnie zasiadając wygodnie w fotelu, nie możemy liczyć na nic więcej niż nawilżenie i lekkie, optyczne ujędrnienie zewnętrznej warstwy skóry. Jeśli zależy nam na wyraźnych zmianach w naszym wyglądzie, musimy przede wszystkim zmienić złe nawyki i zamienić kanapę na rower, zaś baton na marchewkę.

Dodatkowo, aby krem mógł działać, musi być mocno wmasowywany w skórę, by pobudzić krążenie krwi i limfy, a przed jego nałożeniem najlepiej wykonać peeling, żeby była ona jeszcze bardziej chłonna. Nie zmienia to jednak faktu, że w ten sposób możemy poprawić wygląd skóry na udach czy pośladkach, ale nie usunąć zalegający w tkankach tłuszcz.

,,A na mnie jednak działa!” – skąd zadowolenie wielu kobiet z działania kremu na cellulit?

Jak to się dzieje, że mimo niskiej efektywności kremy na cellulit przynoszą zadowolenie wielu kobietom? Przede wszystkim dlatego, że są one w stanie silnie nawilżyć i optycznie wygładzić skórę. Taki efekt widoczny jest na powierzchni skóry już po kilku tygodniach stosowania preparatu. Można zatem powiedzieć, że w pewnym sensie krem działa, jednak tylko na powierzchnię skóry, nie zaś na cellulit… Co więcej, trzeba pamiętać o tym, że po odstawieniu kremu i osłabieniu naszej motywacji, skóra bardzo szybko powróci do swojej pierwotnej kondycji, dlatego niezbędna jest w tym przypadku regularność i wytrwałość.

Czy warto w ogóle stosować krem na cellulit?

Tak. W przeciwieństwie do zwykłych balsamów zawiera on składniki wzmacniające skórę i obkurczające naczynia krwionośne, dzięki czemu będzie doskonałym uzupełnieniem codziennej diety, ćwiczeń, masażu czy specjalistycznych zabiegów na cellulit. Preparaty wyszczuplająco-antycellulitowe sprawią, że skóra stanie się lepiej nawilżona, wygładzona, a nawet lekko ujędrniona, co dodatkowo podkreśli ostateczny efekt naszych starań.

Chcesz efektów? Połącz ze sobą wszystkie metody

Do tej pory jeszcze nikt nie wymyślił skutecznego i prostego leku na niedoskonałość, jaką jest cellulit. Nie można zatem liczyć na to, że usunie go sam krem. Wbrew pozorom skórka pomarańczowa jest defektem skórnym o bardzo złożonym mechanizmie, który wynika z wielu czynników: złej diety, braku aktywności fizycznej, problemów hormonalnych czy przyczyn genetycznych. Dlatego w tym przypadku najlepiej zadziała kompleksowa terapia, łącząca w sobie dietę i ćwiczenia wraz z odpowiednimi zabiegami kosmetycznymi i medycznymi.

Specjaliści medycyny estetycznej z naszej kliniki szczególnie polecają łączenie tradycyjnych metod walki ze skórką pomarańczową z nowoczesnym podejściem, jakim jest laserowe usuwanie cellulitu lub zabieg Vela Shape III z wykorzystaniem podczerwieni, fal radiowych i masażu próżniowego.

Terapie skojarzone, do których można dołączyć również zabiegi endermologii czy mezoterapię osoczem bogatopłytkowym lub antycellulitowy zabieg iniekcyjny Alidya wspierane dodatkowo poprawną dietą, spożywaniem dużej ilości płynów oraz aktywnością fizyczna przyniosą satysfakcjonujące rezultaty.

Jeżeli jesteście zainteresowani ułożeniem specjalnego, indywidualnego programu antycellulitowego zapraszamy do skorzystania z konsultacji medycznych w naszej klinice. Wspólnie z lekarzem z pewnością uda Wam się opracować plan terapii perfekcyjnie dopasowany do Waszych potrzeb i oczekiwań.