Menu

Depilacja i epilacja – co może zmienić jedna litera? Poznaj różnicę między zabiegami.

Usuwanie zbędnego owłosienia to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Niezależnie od płci i wieku, wszyscy ulegliśmy trendowi na gładką, pozbawioną zbędnego owłosienia skórę. Spectrum zabiegów, dzięki którym możemy osiągnąć upragniony cel jest bardzo szerokie – od domowych metod z wykorzystaniem golarek, plastrów i kremów do depilacji, poprzez kosmetyczne metody depilacji woskiem aż po trwałe zabiegi depilacji laserowej, gdzie różnica między depilacją a epilacją staje się znacząca. Nie znacie jeszcze tej różnicy? Z przyjemnością Wam o niej opowiemy.

Epilacja a depilacja – czym się różnią?

Podstawowa różnica między tymi dwoma zabiegami to trwałość efektów. Depilacja polega na usunięciu włosa wraz z całą jego strukturą, która znajduje się ponad mieszkiem włosowym. Efekty zabiegu są więc tymczasowe – po jakimś czasie włosy odrosną w tym samym miejscu, z którego zostały usunięte. Natomiast epilacja polega na laserowym usuwaniu owłosienia. Tego typu zabieg jest trwały i nieodwracalny. We wszystkich placówkach Kliniki Miracki, do laserowego usuwania włosów stosowane są lasery Vectus, które trwale niszczą cebulki włosów. Zatem różnica między depilacją a epilacją jest kluczowa – podczas pierwszego rodzaju zabiegu usuwany jest włos, natomiast w trakcie drugiego cała jego struktura.

Fotodepilacja, czyli depilacja światłem

Depilacja laserowa i epilacja to niejedyne zabiegi, za pomocą których można skutecznie pozbyć się owłosienia. Istnieje również fotodepilacja. To depilacja światłem o długości fali, która nie mieści się w spectrum światła lasera. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą urządzeń IPL, które nie niszczą mieszków włosowych, a jedynie sam włos, ale za to dosyć głęboko. Fotodepilacja jest często mylona z depilacją laserową, ze względu na to, że w obu zabiegach wykorzystywane jest światło. Pomiędzy nimi jest jednak zasadnicza różnica – do wykonania epilacji niezbędne jest światło o określonej długości fali, która jest nieosiągalna dla urządzeń IPL, wykorzystywanych podczas fotodepilacji.

Depilacja światłem, a depilacja laserowa

Jeśli zdecydujesz się na zabieg laserowego usuwania włosów, koniecznie zapytaj specjalistę w gabinecie, czy sprzęt z którego korzysta na pewno jest laserem a nie urządzeniem IPL. Długookresowe efekty można osiągnąć jedynie w pierwszym przypadku, ponieważ usuwanie włosów laserem jest trwałe i nieodwracalne. Nie każde światło jest laserem. Bardzo łatwo o tym zapomnieć w świecie, w którym marketingowe hasła często zaciemniają rzeczywisty obraz sytuacji. Pamiętajcie, że urządzenia, które możecie kupić w sklepach, reklamowane często jako urządzenia do depilacji laserowej, nie są laserami a właśnie urządzeniami do fotodepilacji IPL.

Depilacja światłem – tylko w profesjonalnych gabinetach

Depilacja światłem powinna być przeprowadzana wyłącznie przez profesjonalistów w specjalnie przygotowanych do tego celu gabinetach, wyposażonych w odpowiedni osprzęt. Światło lasera to technologia, która w medycynie estetycznej święci triumfy i znajduje bardzo szerokie zastosowanie – wymaga jednak wiedzy, doświadczenia i odpowiednich umiejętności. Laserowe usuwanie włosów jedynie z pozoru jest prostym zabiegiem. W rzeczywistości wymaga sprawdzenia wielu elementów – fototypu skóry, zawartości melaniny w jej składzie, oceny czy skóra nie ma zbyt świeżej opalenizny bądź widocznych zmian, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Gwarancję, że zabieg przebiegnie poprawnie, bezpiecznie i przede wszystkim będzie skuteczny, dadzą Wam profesjonalne kliniki medycyny estetycznej.

Jeżeli chcecie zasięgnąć więcej opinii na temat cen i szczegółów zabiegów epilacji w Klinice Miracki, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl lub 605 905 608. Szczegółowe ceny zabiegów epilacji laserowej możecie Państwo znaleźć w zakładce cennik.